Uniwersytet w centrum miasta

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, uczelnia o 85-letniej tradycji, znajduje się centrum Katowic, 300-tysięcznego miasta, serca Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Katowice, jako stolica województwa śląskiego są jednym z najszybciej rozwijających się miast w naszym kraju. Kojarzone niegdyś jedynie z przemysłem ciężkim, obecnie są miastem prawdziwie europejskim, w którym nowoczesność twórczo nawiązuje do tradycji. Miasto znane jest także z bogatego życia akademickiego. Na 14 uczelniach wyższych studiuje kilkadziesiąt tysięcy osób, a w całym województwie śląskim uczy się ok. 200 tys. studentów.

PRZEMIANA MIASTA

Rewitalizacja terenów pokopalnianych pozwoliła na stworzenie Strefy Kultury – przestrzeni unikatowej w skali kraju. Nowe siedziby Muzeum Śląskiego, NOSPR-u i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w towarzystwie legendarnego "Spodka" budują prestiż miasta, przyciągając do centrum zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów.

METROPOLIA

Katowice to nie tylko ok. 300-tysięczne miasto, ale też serce Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, skupiającej 41 miast i gmin, zamieszkiwanych przez ponad 2 mln osób. Utworzony w lipcu 2017 r. wielkomiejski organizm to wyraz wspólnego zaangażowania i troski o dobro regionu, który daje realną szansę na przyspieszony, dynamiczny rozwój.

TRANSFORMACJA GOSPODARCZA

Region tradycyjnie kojarzony z górnictwem i przemysłem ciężkim sukcesywnie dąży do bycia liderem innowacji i nowych technologii. Te aspiracje znajdują odzwierciedlenie w rozwoju nowoczesnych sektorów biznesu i zrównoważonych inwestycjach.

MIASTO WYDARZEŃ

Katowice jako gospodarz wielu imprez o skali międzynarodowej są doskonale przygotowane do organizacji wielkich konferencji. Najnowocześniejsze centrum kongresowe w Polsce, rozwinięta baza hotelowa i sieć transportowa to wyróżniki, które czynią stolicę metropolii miastem turystyki biznesowej.

EKOODPOWIEDZIALNOŚĆ

Miasto z bogatym doświadczeniem w zakresie niwelowania skutków wieloletniej degradacji środowiska. Dzięki podejmowanym działaniom wyraźnie poprawia się jakość powietrza, stan środowiska naturalnego, a poprzez to także jakość życia mieszkańców.

KOMUNIKACJA

Trzy międzynarodowe lotniska (KTW i KRK, OSR), dwie autostrady, drogi krajowe i regionalne, nowoczesna kolej i transport publiczny tworzą rozbudowaną sieć komunikacyjną, która zapewnia możliwość łatwego dotarcia do miasta z niemal każdej części kraju i świata.

Więcej informacji nt. Miasta Katowice na stronie: katowice.eu

Uniwersytet w centrum miasta

Polecamy krótki film ukazujący Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jako centrum życia studenckiego, naukowego i biznesowego w samym sercu metropolii. Oprócz uczelnianego kampusu (głównego, zachodniego i zamiejscowego w Rybniku) materiał pokazuje, jak wiele możliwości daje stale rozwijające się miasto Katowice. Silesia Business Park i Biurowce .KTW to tylko kilka lokalizacji przedstawionych w filmie, które świadczą o licznych inwestycjach i rosnących możliwościach dla absolwentów opuszczających mury uczelni. Obok nowopowstałych centrów biznesu, w filmie możemy zobaczyć katowicki rynek, Strefę Kultury czy Dolinę Trzech Stawów stanowiące swego rodzaju centa rekreacji i wypoczynku dla studentów, którzy, dzięki bliskiej odległości od kampusu, mogą z nich korzystać w każdej chwili.