O projekcie
Celem projektu "Rozwój kompetencji młodych mieszkańców GZM z zakresu ESG a ich mobilność czasu wolnego" jest diagnoza mobilności czasu wolnego młodych dorosłych w celu podnoszenia kompetencji ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji w obszarze ESG (E – Środowisko, S – Społeczna odpowiedzialność i G – Ład korporacyjny). Dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku pracy powodują, że przygotowanie młodych dorosłych do zmieniających się wymagań i oczekiwań pracodawców jest trudne. Wynika to z faktu szybko postępujących zmian technologicznych i wymagań dostosowawczych do przepisów narzuconych przez Unię Europejską
W ramach tak postawionego celu nasuwają się następujące pytania badawcze:
- Czy młodzi dorośli zamieszkujący obszar GZM w ramach czasu wolnego podnoszą swoje kompetencje zawodowe? Jeżeli tak, to w jakim zakresie?
- Czy młodzi dorośli zamieszkujący obszar GZM mają świadomość ważności kompetencji z zakresu ESG (E – Środowisko, S – Społeczna odpowiedzialność i G – Ład korporacyjny)? Jeżeli tak, to jakie kompetencje z obszaru ESG są skłonni podnosić w swoim czasie wolnym?
- W jaki sposób osoby te przemieszczają się w czasie wolnym w ramach podnoszenia kompetencji na terenie GZM? Co biorą pod uwagę wybierając określony środek transportu?
- Jak zachowania komunikacyjne mogą generować dodatkowe obciążenia systemu transportowego i środowiska w GZM?
Koordynatorem projektu jest dr Anna Mercik. Projekt ten jest realizowany przy wsparciu Biura Internacjonalizacji.
Projekt dofinansowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2022-2024. Wszystkie działania zaplanowane w projekcie zostaną zrealizowane w 2025 roku, a całkowita wartość dotacji wynosi 35 460zł.
Dowiedz się więcej

Dołącz do nas