Stypendia programu Erasmus+ na wyjazdy poza Unię Europejską

Od nowego roku akademickiego w ramach programu Erasmus+ będą możliwe wyjazdy poza Unię Europejską. W oparciu o dotychczasową współpracę realizowaną w ramach programu Erasmus Mundus oraz na podstawie umów bilateralnych opracowaliśmy projekt, który w ocenie jakościowej uzyskał 98 na 100 możliwych punktów i otrzymał dzięki temu finansowanie na realizację wymiany studentów i pracowników z uczelniami w 12 krajach.

Znajdują się wśród nich zarówno kraje Europy środkowo-wschodniej (Czarnogóra), kraje z obszaru byłego Związku Radzieckiego (Rosja, Ukraina, Gruzja i Kazachstan), kraje Azji południowo-wschodniej (Korea Południowa, Hongkong, Singapur i Tajwan) oraz kraje Ameryki Północnej (Stany Zjednoczone) i Południowej (Brazylia i Kolumbia). Nabór na wyjazdy zostanie ogłoszony wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego.

Projekt koordynuje Biuro Międzynarodowej Wymiany Studentów. Kontakt i informacje: erasmus@ue.katowice.pl