Przejdź do menu Przejdź do treści

Zasady ogólne

1. Zasady naboru 2016/17 dotyczą praktyk realizowanych od 1 października 2016 do 30 września 2017 lub do momentu wyczerpania środków.

2. Długość praktyki: 2-12 miesięcy; dofinansowanie jest przyznawane na cały okres praktyki.

3. Na praktykę mogą wyjechać:

a) Studenci 2 lub 3 roku studiów I stopnia, 1 lub 2 roku studiów II stopnia oraz studenci 1-4 roku studiów III stopnia, z zastrzeżeniem, że wyjazd nie spowoduje przesunięcia terminu obrony pracy dyplomowej oraz terminu zakończenia studiów.

Osoba odbywająca praktykę w trakcie studiów, zobowiązana jest do zachowania statusu studenta przez cały okres jej trwania; praktyka musi się zakończyć przed terminem złożenia egzaminu dyplomowego

b) Absolwenci  tzw. "recent graduates", pod warunkiem zakwalifikowania się na wyjazd na ostatnim roku swoich studiów.

Osoba odbywająca praktykę absolwencką, obowiązana jest do zachowania statusu absolwenta przez cały okres jej trwania.
Praktyka absolwencka musi się odbyć (rozpocząć i zakończyć) w ciągu maksymalnie 12 miesięcy od daty obrony. 

4. Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ odbywają się w ramach tzw. „kapitału mobilności”. Na każdym z trzech poziomów studiów, studenci mogą skorzystać z wyjazdu lub wyjazdów trwających łącznie do 12 miesięcy. Wyjazd absolwenta przypisany jest to tego stopnia studiów, w ramach którego został zakwalifikowany na stypendium.  

Do powyższego "kapitału mobilności" wlicza się wcześniejsze wyjazdy na studia i praktyki zagraniczne z programu LLP Erasmus, Erasmus+ i FSS, niezależnie od tego, czy wyjazd był realizowany ze stypendium, czy bez stypendium (ze stypendium zerowym). Do „kapitału mobilności” wlicza się również wyjazdy zrealizowane w ramach studiów na innej uczelni.

5. Praktyka musi być zrealizowana w jednym z krajów uczestniczących w programie Erasmus+. W programie udział biorą:

  • 28 państw członkowskich UE
  • Islandia, Norwegia, Liechtenstein,
  • Turcja i Była Jugosłowiańska Republika Macedonii (FYROM).

6. Program stażu i profil firmy powinien być związany z kierunkiem studiów; praktyki w hotelach mogą być realizowane tylko i wyłącznie przez studentów kierunków związanych z turystyką.

7. Wyjazd na praktykę w ramach programu Erasmus+ wymaga podjęcia pracy w wymiarze min. 30h tygodniowo.

8.  Praktyka nie może być realizowana w instytucjach Unii Europejskiej ani instytucjach zarządzających programami Unii Europejskiej.

9. W ramach naboru 2016/17 dofinansowanie będzie przyznawane na zrealizowanie max. dwóch zagranicznych praktyk przez studenta, przy czym muszą one zostać zrealizowane w dwóch różnych instytucjach przyjmujących.  

10. Przed przystąpieniem do rekrutacji student zobowiązany jest rozliczyć się z wcześniejszych wyjazdów koordynowanych przez Biuro Współpracy Międzynarodowej, w których wziął udział.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3