Opinie poprzednich stypendystów

Diana, Rosja, Saint Petersburg State University of Economics, semestr letni 2017/2018

Bardzo się cieszę, że w październiku 2017 podjęłam decyzje o zaaplikowaniu na wyjazd do Saint Petersburga. Pamiętam, że zrobiłam to w ostatniej chwili i bardzo się martwiłam, czy udało mi się przekazać wszystkie dokumenty do rekrutacji. Czekałam na informacje z niepokojem i w końcu dostałam odpowiedź, z której wynikało, że zostałam wybrana! Byłam bardzo szczęśliwa, ponieważ Erasmus jest niesamowitą przygodą, szansą poznania nowych ciekawych ludzi, a nawet odkrycia samego siebie! Również jest to świetna okazja aby zamieszkać w nowym kraju, zapoznać się bliżej z jego kulturą i pięknem.

Moja uczelnia znajdowała się w samym centrum miasta, były tam zlokalizowane akademiki, co było bardzo wygodne. Często zwiedzaliśmy różne muzea, nawet na zajęciach zawsze gdzieś wychodziliśmy. Integracja była niesamowita. Co chwile jeździliśmy do różnych miast obok Saint Petersburga. 

Poznałam dużo fajnych osób i teraz mam przyjaciół na całym świecie! A niektóre z tych przedmiotów, które studiowałam podczas wymiany, bardzo mi pomogły w wyborze tematu pracy licencjackiej.

Także jeśli kiedykolwiek ktoś zada mi pytanie „Czy warto?”, bez wątpienia odpowiem „Oczywiście!”

English version HERE