Microsoft Imagine

UWAGA! W związku z migracją przez firmę Microsoft usługi Imagine na platformę Azurre, dotychczasowa procedura zakładania kont zostaje wstrzymana do odwołania!

Obecnie autoryzacja do serwisu Microsoft Azure Dev Tools for Teaching odbywa się na podstawie prywatnego konta użytkownika Microsoft Account (https://account.microsoft.com/account), które należy stworzyć lub wykorzystać konto istniejące.

Następnie należy zalogować się do systemu poprzez portal Microsoft Azure Dev Tools for Teaching i zarejestrować swój uczelniany adres e-mail. Po akceptacji za pomocą otrzymanego na skrzynkę e-mail odnośnika, następuje zatwierdzenie autoryzacji dostępu.

 


Program Microsoft Imagine Premium, umożliwia korzystanie z oprogramowania firmy Microsoft studentowi/pracownikowi uczelni w realizowanym przez niego procesie dydaktycznym. Obejmuje on między innymi systemy operacyjne Windows.

W ramach programu, firma Microsoft nie udostępnia pakietu MS Office.

 

Procedury korzystania z programu Imagine:

Każdy Użytkownik przystępujący do programu, powinien mieć założony e-mail uczelniany. Pracownik powinien posiadać konto pocztowe na serwerze uczelnianym w domenie: ue.katowice.pl.


Konta dla studentów są zakładane automatycznie w usłudze Google Apps w domenie: edu.uekat.pl.


Użytkownik podając swoje dane osobowe wyraża zgodę na ich przetwarzanie w bazach danych Centrum Informatycznego oraz przez Spółkę Microsoft Corporation i inne podmioty współpracujące z nią w ramach programu Microsoft Imagine Premium.

 

Użytkownik ponadto zobowiązuje się do wykorzystywania dostępnego w portalu Microsoft Imagine oprogramowania wyłącznie do celów dydaktycznych oraz naukowych w rozumieniu zasad określonych w Licencji:

https://imagine.microsoft.com/en-us/About/LicenseAgreement

oraz powinien zapoznać się z zasadami prywatności firmy Microsoft zgodnie z Microsoft Privacy Statement dostępnymi na stronie:

https://privacy.microsoft.com/en-us/privacystatement/