Statistica

Dodatkowe oprogramowanie dostępne w ramach procesu dydaktycznego dla pracowników i studentów UE.

UWAGA! Aby móc wypożyczyć oprogramowanie Statistica należy posiadać własny nośnik pamięci - pendrive o pojemności co najmniej 5 GB wolnego miejsca w formacie NTFS! 

W pokoju 4/15 CNTI dostępne są do pobrania nowe kody instalacyjne do oprogramowania Statistica 13 oraz kody przedłużające działanie już zainstalowanych kopii programu od wersji 12.5 wzwyż. W celu użycia kodów przedłużających, należy postępować zgodnie z instrukcją (do pobrania tutaj).

W przypadku problemów z działaniem oprogramowania Statistica, prosimy o sprawdzenie czy program antywirusowy nie dodaje jednego z plików Statistici do kwarantanny. Tutaj można znaleźć instrukcję jak poprawnie skonfigurować program F-Secure.

Procedury pobierania oprogramowania dodatkowego w ramach procesu dydaktycznego - Statistica.

 

  1. Wypełnić formularz elektroniczny. UWAGA! Studenci po uwierzytelnieniu za pomocą konta w domenie @edu.uekat.pl, aktywują usługę ELMS, wciskając klawisz WŁĄCZ. Jeżeli usługa była już aktywowana wcześniej, należy przejść dalej.
  2. Wypełnić formularz bezpośrednio na stronie firmy StatSoft UWAGA: W formularzu koniecznie należy podać uczelniany adres pocztowy. Po wypełnieniu formularza istnieje możliwość wydrukowania karty rejestracyjnej  UWAGA! Należy dokładnie zapoznać się z treścią licencji i używać oprogramowania tylko na użytek własny w celach dydaktycznych zgodnych z programem studiów. 
  3. Z wypełnioną kartą rejestracyjną i dowodem tożsamości zgłosić się do pokoju 4/15 CNTI w Centrum Informatycznym, w celu weryfikacji danych.
  4. Dokonać instalacji oprogramowania na komputerze docelowym użytkownika przestrzegając warunków licencji oraz używając numerów seryjnych otrzymanych pocztą elektroniczną. 
  5. Z dniem wygaśnięcia licencji, bądź rezygnacją ze studiów, należy odinstalować oprogramowanie oraz zniszczyć wszystkie kopie, nośniki, a także usunąć korespondencję elektroniczną z numerami seryjnymi, kluczami aktywacyjnymi, odnośnikami i hasłami do plików instalacyjnych.