Asystent studenta niepełnosprawnego pilnie poszukiwany

Wszystkich studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy mają czas i chcą komuś pomóc (lub sami wiedzą o studentach Naszej Uczelni, którzy potrzebują pomocy) zapraszamy do współpracy.

W chwili obecnej pilnie poszukujemy asystenta dla studenta 1 roku.

Aby zostać asystentem osoby niepełnosprawnej nie musisz mieć żadnego doświadczenia ale powinieneś wykazać się sumiennością, obowiązkowością oraz wrażliwością na potrzeby innych. Praca asystenta polega na pomocy w robieniu notatek dla osób, które mają problemy z notowaniem oraz szybkością notowania, czasami jest to pomoc osobie słabowidzącej, pomoc w poruszaniu się osobie na wózku inwalidzkim, pomoc w kontaktach z Dziekanatem, pomoc w adaptacji w grupie itp. Jeżeli w Twojej grupie niepełnosprawny student potrzebuje pomocy wtedy możesz połączyć swoje studia z pomocą koledze/koleżance i przy okazji troszkę zarobić.

Dopuszczamy możliwość bycia asystentem osoby niepełnosprawnej przez inne osoby, które np. już wcześniej pomagały innym w taki sposób oraz rodzinie lub bliskim osoby niepełnosprawnej.

Asystent podpisuje z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach umowę zlecenie na cały semestr. W trakcie semestru uczęszcza na zajęcia wraz ze studentem niepełnosprawnym, któremu został przypisany i pomaga mu w uczestnictwie w zajęciach (według potrzeb wynikających z jego niepełnosprawności). Praca zostaje rozliczana po przedstawieniu harmonogramu-ewidencji godzin pracy (po każdych zajęciach wykładowca podpisuje taką ewidencję jako dowód wykonanej pracy).

Jeśli jesteś zainteresowany to:
- prześlij nam swoje CV oraz umotywowane podanie-dlaczego chciałbyś zostać asystentem osoby niepełnosprawnej na adres mailowy: anita.kaminska@ue.katowice.pl lub pocztą na adres:
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
z dopiskiem Centrum Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu:
- 32 257-79-61
anita.kaminska@ue.katowice.pl