Pierwsza edycja warsztatów za nami

Pierwsza edycja warsztatów „ Aktywizacja zawodowa studentów będących osobami niepełnosprawnymi poprzez przygotowanie do zatrudnienia” za nami.

W ostatni czwartek tj. 20 lutego 2014 r. w sali 303A odbyły się warsztaty, których celem było pobudzenie i rozwinięcie aktywności zawodowej studentów/doktorantów niepełnosprawnych Uczelni, poprzez właściwe zaprezentowanie się przyszłemu pracodawcy.
    Na warsztatach poruszono m.in. następujące tematy:
- jak prawidłowo napisać CV i List Motywacyjny – na co pracodawca zwraca uwagę i jakie są najczęściej popełniane błędy przy tworzeniu CV i Listu Motywacyjnego,
- jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej – przykłady pytań.
    Pracownik Akademickiego Centrum Kariery Uniwersytetu Ekonomicznego przedstawił listę pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i zaprezentował aktualne oferty pracy wraz z omówieniem wymagań stawianych przez przyszłych pracodawców.
    W ostatniej części spotkania omówiono system Telepracy, przedstawiono elementy sprzedażowe wykorzystywane w Telemarketingu.
Warsztaty przeprowadziła firma Global BD Trading Sp. zo.o oraz ACK UE w Katowicach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów już w kwietniu br.

Informacje na temat warsztatów można uzyskać:

- telefonicznie 32 257-71-09,

- mailowo edukacja@ue.katowice.pl

- osobiście w Biurze Dydaktyki pok. 16 L - u Pani Anity Kamińskiej.