Projekt „Wsparcie absolwentów we wchodzeniu na rynek pracy II”

Centrum Integracja w Katowicach prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zaprasza osoby z niepełnosprawnością do wzięcia udziału w projekcie „Wsparcie absolwentów we wchodzeniu na rynek pracy II”,  który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Projekt skierowany jest do absolwentów szkół ponadgimnazjalnych,  policealnych oraz uczelni wyższych z rzadko występującymi niepełnosprawnościami i niektórymi niepełnosprawnościami sprzężonymi, którzy :
•    posiadają aktualne orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności
•    pozostają  bez zatrudnienia,
•    nie ukończyli 30 lat.

Formy wsparcia przewidziane w projekcie:
•    poradnictwo zawodowe,
•    pośrednictwo pracy,
•    wsparcie psychologa,
•    warsztaty aktywizacji zawodowej w formie wyjazdowej,
•    szkolenia zawodowe,
•    staże rehabilitacyjne,
•    praktyki zawodowe,
•    wsparcie w rozpoczęciu/kontynuacji nauki,
•    wsparcie dla rodzin oraz opiekunów osób z niepełnosprawnością.

Udział w projekcie jest bezpłatny.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt osobisty  w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji w Katowicach przy ul. Lompy 14  ( pokój 416), telefoniczny 505 606 661, 505 606 746 lub mailowy katowice@integracja.org

Serdecznie zapraszamy!