Szkolenie pracowników Uczelni

Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych oferuje pracownikom UE Katowice udział w cyklu szkoleniowym Praca ze studentami z zaburzeniami psychicznymi.

Pierwsza edycja tego szkolenia odbyła się w dniu 7 lutego 2017r. w Sali 321 w budynku N.
Odbiorcami szkolenia byli pracownicy Centrum Języków Obcych UE Katowice (lektorzy), którzy w codziennej pracy spotykają się ze studentami, potrzebującymi wsparcia, zrozumienia i pomocy.
Celem tego szkolenia jest przybliżenie pracownikom sytuacji studentów chorujących psychicznie, jak również przedstawienie ważnych zależności pomiędzy studiowaniem oraz chorowaniem i zdrowieniem.
Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się m.in. jak rozpoznawać potencjalną obecność problemów psychicznych u studentów, jak o chorobie rozmawiać ze studentami i jak - jako pracownicy uczelni - mogą być pomocni osobom chorującym.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Szkolenia prowadzi doświadczony psycholog Pani Maria Rabsztyn, która od blisko 20 lat pomaga Naszym studentom, doktorantom oraz pracownikom w ramach bezpłatnych dyżurów psychologicznych.
Kolejna edycja już wkrótce. Serdecznie Zapraszamy.