Możliwość dofinansowania do studiów dla studentów niepełnosprawnych

Szanowni studenci! informujemy, że w terminie od 3 marca 2014r. do 30 marca 2014r. trwa nabór wniosków w ramach MODUŁU II Aktywny Samorząd dla studentów zamieszkujących na terenie powiatu żywieckiego i posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Wszystkie osoby spełniające powyższe kryteria mogą ubiegać się o dofinansowanie poniesionych kosztów nauki, w tym o:
- dodatek na pokrycie kosztów kształcenia - nie mniej niż 1000,00 zł,
- opłatę za naukę (czesne) - równowartość kosztów czesnego w ramach jednej aktualnie realizowanej formy kształcenia na poziomie wyższym (tylko na jednym kierunku),
- dodatek na uiszczenie opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego - do 4000,00 zł.

Szczegółowe informacje oraz druk wniosku dostępne są:
- na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu - www.pcpr-zywiec.pl

- w siedzibie PCPR Żywiec, ul. Ks. Pr. St. Słonki 24, u Pani Joanny Juraszek, pok. nr 9

- pod numerem te. 33 861-93-36 lub 33 861-94-19.

Serdecznie zapraszamy!