Pilotażowy program "Aktywny samorząd" - Moduł II

Program "Aktywny samorząd" skierowany jest do osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym lub umiarkowanym mieszkających w Katowicach oraz studentów lub osób planujących rozpoczęcie nauki w szkole wyższej lub mających otwarty przewód doktorski poza studiami doktorskimi. Program finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W celu ubiegania się o wsparcie konieczne jest złożenie wniosku o dofinansowanie wraz z niezbędnymi załącznikami, które można pobrać ze strony internetowej lub osobiście w Dziale ds. Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach pok. 01, ul. Jagiellońska 17.

Wnioski można składać również drogą elektroniczna za pośrednictwem platformy internetowej SOW (posiadając podpis elektroniczny lub profil zaufany).

W ramach Modułu II w roku 2023 termin przyjmowania wniosków na rok akademicki 2022/2023 upływa z dniem 31 marca 2023 r., natomiast wniosków dotyczących roku akademickiego 2023/2024 upływa z dniem 10 października 2023 r.