Spotkanie Szkoleniowo-Integracyjne dla studentów UE Katowice

Miło nam poinformować, że w dniach 3-5 grudnia w Wiśle, w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich "START", odbyło się spotkanie szkoleniowo-integracyjne dla naszych studentów.

Głównym tematem szkolenia było "Wyrównanie szans edukacyjnych studentów z orzeczoną niepełnosprawnością, dzięki współpracy z Centrum Wsparcia Osób ze Szczególnymi Potrzebami oraz CWFiS". W ramach spotkania odbył się też turniej tenisa stołowego oraz wyjście w góry.

Program:

Piątek, 3.12.2021

• wystąpienie kol. Michała Barana, absolwenta UE w Katowicach pt. "Moje doświadczenia z życia studenckiego  i sportowego na Uczelni oraz ze współpracy z  Centrum Wsparcia Osób ze Szczególnymi Potrzebami".

Sobota, 4.12.2021

• wystąpienie: dr Gabriela Karkoszka pt. "Higiena nauki i pracy ze szczególnym uwzględnieniem higieny kręgosłupa w warunkach nauczania hybrydowego i zdalnego”.
  • wystąpienie: mgr Renata Szymczyk pt. "Tenis stołowy jako sport integracyjny. Osiągnięcia polskich paraolimpijczyków”.
  • wystąpienie: dr Danuta Palica pt. "Osiągnięcia niepełnosprawnych studentów UE w Katowicach w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS".
  • wystąpienie: dr Danuta Palica "Pływanie jako rehabilitacja i rekreacja" dla chętnych rekreacja (basen i sauna)

Niedziela, 5.12.2021

• wystąpienie: mgr Renata Szymczyk "Nordic Walking – teoretyczne wprowadzenie i praktyka bulwarami Wisły".
  • wystąpienie: dr Danuta Palica "Informacje na temat możliwości wyrównania dostępu do oferty dydaktycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz przedstawienie możliwości pomocy jaką oferuje Centrum Wsparcia Osób ze Szczególnymi Potrzebami".

Serdecznie dziękujemy za udział w szkoleniu.