Warsztaty szkoleniowo-integracyjne dla studentów w Wiśle

W dniach 2-4 grudnia br. nasi Studenci wzięli udział w wyjazdowych warsztatach szkoleniowo-integracyjnych. Warsztaty zostały zorganizowane przez Centrum Wsparcia Osób ze Szczególnymi Potrzebami oraz Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu. Dwunastu Studentów z orzeczoną niepełnosprawnością, pod opieką dr Danuty Palicy i mgr Renaty Szymczyk, wyjechało do Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich „Start” w Wiśle.

Celem wyjazdu było:

• przekazanie informacji na temat możliwości wyrównania dostępu do oferty dydaktycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  • przedstawienie możliwości pomocy, jaką oferuje Centrum Wsparcia Osób ze Szczególnymi Potrzebami
  • przedstawienie możliwości wsparcia w zakresie potęgowania zdrowia, jakie oferuje Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu
  • informacja na temat tzw. życia studenckiego i możliwości udziału w sporcie akademickim osób ze szczególnymi potrzebami
  • informacja na temat możliwości działalności naukowej w oparciu o działalność Organizacji Studentów Niepełnosprawnych
  • integracja środowiska osób ze szczególnymi potrzebami.

Oprócz udziału w warsztatach i wykładach Studenci brali udział w zajęciach rekreacyjnych z pływania i tenisa stołowego. Rywalizowali również w turnieju gry w Boccia. Studenci spotkali paraolimpijczyków przebywających w Ośrodku „Start”. Założone cele wyjazdu zostały zrealizowane. Tegoroczny wyjazd zbiegł się w czasie z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych ustanowionym przez ONZ, którego celem jest między innymi zwiększenie świadomości, że w społeczności akademickiej funkcjonują osoby z ogromnym potencjałem wymagające wsparcia w osiąganiu wyznaczanych im przez środowisko akademickie celów. Ponadto należy podkreślić, że po raz kolejny mogliśmy być dumni z postawy i sposobu w jaki studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach reprezentują naszą Uczelnię.