XII edycja Konferencji "Pełno(s)prawny Student" za nami

10 grudnia 2018, Pałac Krzysztofory (Rynek Główny 35, Budynek Muzeum Historycznego Miasta Krakowa-Sala Miedziana)

Po raz kolejny Dr Maria Gorczyńska i Anita Kamińska uczestniczyły w ogólnopolskiej konferencji "Pełno(s)prawny Student", która gromadzi co roku przedstawicieli środowiska akademickiego, zajmującego się tematyką osób z niepełnosprawnością. Jak co roku nie mogło zabraknąć prelegentów z Ministerstwa Innowacji i Rozwoju, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Program konferencji obejmował przede wszystkim temat Dostępności Plus dla szkolnictwa wyższego, Uczelni dostępnej-zasady i zakres konkursu w ramach Osi III PO WER, Modeli wsparcia uczelni w celu zwiększenia ich dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, Ustawy 2.0.

Organizatorem konferencji była Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego (FIRR) z Krakowa.