Opis dostępności budynku

Nazwa budynkuBudynek CNTI 
Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych    
AdresBogucicka 5, 40-226 Katowice
PortierniaPunkt informacyjny, 4 metry, na wprost od wejścia głównego.  
Telefon do portierni32-257-71-90
ParkingWjazd na parking możliwy po kontakcie telefonicznym z punktem informacyjnym (szlaban). Wyznaczono 3 miejsca dla osób z niepełnosprawnością ruchową oznaczone kolorem białym i niebieskim. Miejsca są usytuowane bezpośrednio przy budynku. Wejście do budynku możliwe z poziomu parkingu.
Wejście do budynkuBudynek na poziomie holu z punktem informacyjnym posiada jedno ogólnodostępne wejście. Przestrzeń manewrowa została zachowana (uwaga: drzwi są ciężkie)
KorytarzeBudynek posiada dwie klatki schodowe. Korytarze są szerokie – pozwalają na swobodne poruszanie się na danej kondygnacji.
WindaW budynku są cztery windy. Przyciski w windzie oznaczone są alfabetem Braille’a. Komunikat głosowy informuje o położeniu kabiny oraz otwieraniu i zamykaniu drzwi. (uwaga: parter/hol oznaczony jest jako poziom 2, I piętro to poziom 3, itd.). 
SzatniaTak. Obok punktu informacyjnego.
ToaletyTak. Na parterze/hol zlokalizowana jest toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. (uwaga: drzwi są ciężkie)
Dostosowania w budynkuPunkt informacyjny, szatnia oraz miejsca bezpośredniej obsługi interesantów wyposażone są w pętle indukcyjne wspomagające słyszenie. Przy windach znajdują się plany tyflograficzne, ułatwiające komunikację osobom niewidomym i słabowidzącym.
Pies asystujący/przewodnikTak
Inne

W budynku znajduje się Biblioteka Specjalistyczna.

Nie ma tłumacza języka migowego ani możliwości skorzystania z usługi tłumacza on-line.