Pożegnanie

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o nagłym odejściu naszej Koleżanki i byłej lektorki języka angielskiego w Centrum Języków Obcych, Chris Stueckle (z d. Marciniak).

Zmarła pozostanie na zawsze w naszej pamięci jako życzliwa i pomocna koleżanka i współpracownica,  oraz ceniona i lubiana przez studentów lektorka.

Kierownictwo CJO i wszyscy lektorzy wyrażają swoje głębokie współczucie mężowi Zmarłej, Jej dzieciom i całej pogrążonej w smutku rodzinie.

Our condolences

We are deeply saddened to learn of the sudden passing of Chris Stueckle (née Marciniak), our former colleague and friend.

She was a friendly, kind and supportive co-worker as well as a great teacher loved by her Polish students. She will always live in our warm memories.

The Head of the Foreign Language Centre at the University of Economics in Katowice and all the teaching staff would like to express heartfelt condolences to her husband, her children and all the family.

23 maja/May 2019

Wyróżnienie Best Presentation Award dla pracownika naszej Uczelni

W dniach 24-26 kwietnia 2019 r. dr Jolanta Łącka-Badura z Centrum Języków Obcych uczestniczyła w międzynarodowej konferencji naukowej "Emerging Trends in Economics, Culture and Humanities (ETECH 2019)" w Rydze, gdzie została uhonorowana wyróżnieniem "Best Presentation Award" w sekcji "Emerging Trends in Applied Linguistics and Translation" za wystąpienie pt. Online Consumer Reviews and Testimonials as Word-Of-Mouth: A Comparative Speech Act Analysis.

7 maja 2019