Spotkanie studentów PiF z Tadeuszem Biedzkim

W dniu 14 stycznia 2019 r. studenci pierwszego stopnia na kierunku Przedsiębiorczość i Finanse (PiF) wzięli udział w spotkaniu z Tadeuszem Biedzkim, zorganizowanym przez dr hab. Teresę Kraśnicką, prof. UE.

14 stycznia 2019. na wykładzie z "Podstaw przedsiębiorczości" (dla kier. PiF – I rok, I stopień, Wydział Ekonomii) gościliśmy Tadeusza Biedzkiego - przedsiębiorcę, podróżnika, pisarza, a także konsula honorowego Republiki Łotewskiej w Katowicach. Jest autorem książek podróżniczych i powieści sensacyjno-historycznych. Nagrodzony m.in. Bursztynowym Motylem im. Arkadego Fiedlera za książkę "W piekle eboli". Podróżnik wędrujący z żoną Wandą głównie po Trzecim Świecie - odwiedził kilkadziesiąt krajów, odwiedził Europę, Afrykę, Azję, Amerykę Południową. Współzałożyciel pierwszej organizacji samorządu gospodarczego na Śląsku – Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach (1990 r.). Obecnie jest również właścicielem kilku firm.

Tadeusz Biedzki poprowadził wykład "Przedsiębiorczość niejedno ma imię - różne formy przedsiębiorczości i jej meandry", w trakcie którego podzielił się ze studentami wiedzą na temat motywów podjęcia działalności biznesowej jak również problemów dotyczących tworzenia firmy i zarządzania nią. Poruszył także zagadnienia dotyczące rozwoju przedsiębiorstwa, roli zarządu i rady nadzorczej, a także stymulowania innowacyjności pracowników. Scharakteryzował również swoją nową aktywność – podróże i pisanie książek. Studenci z zainteresowaniem wysłuchali wykładu i zadali szereg pytań. Na koniec prowadząca wykład Teresa Kraśnicka wręczyła P. Tadeuszowi Biedzkiemu materiały promujące naszą uczelnię.

W imieniu studentów serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania oraz cenną wiedzę wyniesioną z wykładu.