Wizyta studyjna Koła Naukowego „Menedżer”

Dnia 8 lutego 2019r. studenci Koła Naukowego Zarządzania „Menedżer” wraz ze studentami kierunku  Finanse i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia (FIZOZ) odwiedzili Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Spotkali się z Lekarzem Naczelnym lek. med. Iwoną Rakoczy, która opowiedziała o działalności leczniczej, specjalizacjach szpitala oraz osiągnięciach i działalności około medycznej. Następnie zwiedzili laboratorium, gdzie poznali jego specyfikę oraz uzyskali informacje dotyczące kosztów prowadzenia laboratorium oraz jego działalności, która jest nastawiona na najwyższą jakość. Wysłuchali również wykładu Pielęgniarki Epidemiologicznej dr n. med. Beaty Podleżyńskiej o zbawiennej mocy dezynfekowania rąk przez personel i pacjentów w walce z epidemią zakażeń w placówkach medycznych. Na koniec wizyty studenci mieli okazję zobaczyć swoje dłonie w promieniowaniu umożliwiającym ocenę stopnia umiejętności dezynfekcji dłoni. Aby wiedza na temat epidemiologii zapadła na długo w pamięci studenci zostali obdarowani podręcznymi płynami do dezynfekcji rąk.

Za poświęcony czas i możliwość odwiedzin serdecznie dziękujemy. Za poświęcony czas i możliwość odwiedzin serdecznie dziękujemy.