W dniach 7-9 września 2015 r. w Słonecznym Brzegu w Bułgarii odbył się IV Kongres Młodych Naukowców "Zaufanie w relacjach społecznych, gospodarczych i finansowych".

Organizatorem Kongresu była Katedra Bankowości i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Partnerami Kongresu były uczelnie wyższe z: Niemiec, Ukrainy, Serbii, Czech, Słowacji, Rosji oraz Bułgarii.

Tematyka Kongresu koncentrowała się wokół bankowości i systemu finansowego, finansów gospodarstw domowych, zaufania i odpowiedzialności społecznej oraz środowiska biznesowego. Sesje obejmowały sesję plenarną, prezentacje wyników badań prelegentów oraz tematyczne panele dyskusyjne.

Artykuły uczestników Kongresu po pozytywnych recenzjach ukazały się w publikacji pt.: "Challenges, Research and Perspectives" wydanym przez niemieckie wydawnictwo Uni-edition GmbH pod redakcją Prof. Guntera Hofbauera.

Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim obecnym za przyjęcie zaproszenia i udział w zorganizowanym przez naszą Katedrę IV Kongresie Młodych Naukowców.

Prof. zw. dr hab. Irena Pyka
                                                                Przewodnicząca Rady Programowej