Uroczyste podpisanie współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym w Gliwicach

6 marca br. w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych UE Katowice miało miejsce podpisanie umowy o współpracę między Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach a szkołami z różnych rejonów Śląska.

Jedną ze szkół rozpoczynających współpracę z naszą Alma Mater jest I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego w Gliwicach, które było reprezentowane przez:

• Dyrektora mgr Adama Sarkowicza,
  • Opiekuna ze strony liceum – mgr Aleksandrę Staniek oraz
  • grupę uczniów liceum uczęszczających do klas o specjalności ekonomiczno-językowej.

I LO w Gliwicach jest szkołą średnią z wieloletnią tradycją, która w najnowszym rankingu Perspektyw zajęła 3 miejsce w województwie. Jest też pierwszą szkołą w województwie śląskim, która wprowadziła edukację w systemie Matury Międzynarodowej. Program IB (International Baccalaureate Diploma) funkcjonuje w szkole już dziesiąty rok. Absolwenci liceum są przyjmowani na najlepsze uczelnie na świecie, m. in. MIT, Oxford, Cambridge.

W ramach współpracy między Uczelnią a Liceum organizowane będą regularne spotkania zarówno na Uczelni jak i na terenie szkoły w różnym charakterze – wykładów, warsztatów, dni promocyjnych czy konkursów.

Miło jest nam poinformować, że opiekunem liceum z ramienia Uczelni został pracownik naszej Katedry – mgr Maciej Tuszkiewicz, który jest przy okazji absolwentem I LO w Gliwicach. Jesteśmy pewni, że współpraca z liceum będzie owocna i przyczyni się do napływu studentów o najwyższych kwalifikacjach.

Powodzenia!