Członkowie Koła na spotkaniu z Opiekunem.

Ostatnie działania

 

 

 • 1 czerwca 2020 r. odbyło się Walne Zgromadzenie członków Koła Naukowego GlobFin. Spotkanie odbyło się w nowych, nietypowych warunkach, bowiem online, mimo wszystko udało się omówić najważniejsze dla Koła kwestie, takie jak:  Statut Koła, Sprawozdanie z działalności KN w roku akademickim 2019/20. Poza tym, omówione zostały także inne, organizacyjne kwestie działalności Koła. Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za obecność.
  Laptop z planem spotkania, zeszyt z notatkami i tablet z widokiem na Prezes KN prowadzącą spotkanie.

 • Od 27 lutego do 25 maja 2020 roku organizowaliśmy cykl warsztatów z prowadzenia ksiąg rachunkowych w programie Symfonia. Liczba osób chętnych przerosła nasze oczekiwania, a studenci zakończyli cykl warsztatów otrzymując zaświadczenie o uczestnictwie wraz z łączną liczbą godzin pracy warsztatowej. Zajęcia prowadził Opiekun KN Maciej Tuszkiewicz mający doświadczenie w prowadzeniu ksiąg w 4 różnych systemach finansowych.

  dwa ekrany z GoogleMeet i widokiem na system finansowy i opisem "Etap I Założenie firm w systemie Symfonia 2.0"dwa ekrany z GoogleMeet i widokiem na system finansowy i opisem "Tworzenie rejestru VAT"dwa ekrany z GoogleMeet i widokiem na system finansowy i opisem "wprowadzanie dokumentów zakupu FVZ"
 • 18 maja 2020 roku mieliśmy przyjemność organizować kolejny z serii wykładów eksperckich pod tytułem: „Przedsiębiorstwo w warunkach postępującej globalizacji”. Wykład ekspercki został poprowadzony przez CEO Investio sp. z o.o. Marcina Tuszkiewicza. Tematyka wykładu obejmowała szeroko pojęty rynek finansowy. wykład został przeprowadzony za pomocą platformy Google Meet.

           Laptop z wykresem tłumaczonym na wykładzie.                      Widok laptopa z wykładem i obrazkami wykresów

 • W II semestrze roku akademickiego 2019/20 Nasze Koło organizowało przedsięwzięcie #Zabawa_z_GlobFin. Polegalo ono na tym, że od 26 marca 2020 r. w każdą środę na story naszych mediów społecznościowych (Instagram oraz Facebook) pojawiały się quizy dotyczące zagadnień z zakresu podstaw rachunkowości. Natomiast w każdy czwartek na naszym instagramowym profilu pojawiał się post wyjaśniający materiał z quizu. W ramach #Zabawa_z_GlobFin pojawiło się 13 zagadek dotyczących m.in. aktywów, pasywów, czy też funkcjonowania kont bilansowych. Akcja cieszyła się dość dużą popularnością zarówno wśród członków Koła, jak również pozostałej Społeczności Uniwersytetu.

        Prezentacja przykładowej zagadki.                     Odpowiedź na przykładową zagadkę.

 • marzec 2020 - W związku z epidemią musieliśmy zawiesić warsztaty i spotkania tematyczne. W zamian aktywizujemy się za pomocą portali społecznościowych. Jedną z aktywności są cykliczne zagadki publikowane na stronie KN na facebooku.
 • Po stresach związanych ze zdawaniem sesji zimowej ruszyliśmy z warsztatami tematycznymi. Pierwszy warsztat odbył się 27 lutego i przedstawiał podstawy obsługiwania i księgowania w programie Symfonia. Chętnych nie brakowało tak samo jak i chęci, na szczęście sale komputerowe są duże i każdy mógł pracować na „swojej firmie”! Warsztaty trwały prawie 3 godziny, a mogłyby i dłużej, gdyby nie późna pora. Czekamy na więcej!
 • Pierwszy wykład ekspercki z cyklu: „Przedsiębiorstwo w warunkach postępującej globalizacji” odbył się 6 grudnia 2019 roku i przyniósł nam dawkę merytorycznej i praktycznej wiedzy przyniesionej przez przedstawicieli Kancelarii Fix Up z Katowic!

Wykład ten na terenie naszej Alma Mater przyciągnął całkiem sporo słuchaczy. Tym razem tematyka wykładu eksperckiego skupiała się na kwestiach związanych z restrukturyzacją przedsiębiorstwa. Przedstawiany case study w przystępny sposób przybliżał różne sposoby przeprowadzenia restrukturyzacji przedsiębiorstwa oraz newralgiczne punkty podczas tego procesu. Dziękujemy jeszcze raz za obecność wszystkim słuchaczom i pani adwokat Sandrze Duch.

Grupa ludzi siedzących na wykładzie w auli.                             Grupa ludzi siedzących na wykładzie w auli.

 • Jak dobrze wszyscy wiemy najlepsze są wydarzenia niezaplanowane. Takim przykładem i pierwszą akcją non-profit KN Glob-Fin w roku akademickim 2019/20 okazała się zorganizowana przez naszą wiceprezes - Agę Konior - akcja na rzecz fundacji DKMS. Celem wydarzenia było poszukiwanie potencjalnych dawców szpiku na naszej uczelni. Członkowie naszego Koła brali w niej aktywny udział jako wolontariusze, a część z nich nawet dołączyła do bazy dawców. W trwającej tydzień akcji zarejestrowały się 72 osoby!

 

Ludzie zapisujący się u wolontariuszy.Ludzie zapisujący się u wolontariuszy.Dwójka wolontariuszy z ramką "#UEKATdlADKMS"

 • Inauguracyjne spotkanie KN Glob-Fin odbyło się 29 listopada 2019 roku i przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Pojawiło się ponad 60 osób!!! Mimo tak licznej frekwencji nadal zapraszamy każdego, kto chce z nami współtworzyć liczne akcje i wydarzenia, a zaznaczamy, grafik wydarzeń pęka w szwach.