Tytuł profesora honorowego dla Profesora Kazimierza Zarasia

W dniu 12.01.2015 roku podczas uroczystości związanych z obchodami Święta Uczelni, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. Leszek Żabiński wręczył Panu Profesorowi Kazimierzowi Zarasiowi dyplom nadania godności profesora honorowego. Senat uczelni, uchwałą z dnia 26 czerwca 204 roku, podjął decyzję o przyznaniu tego zaszczytnego tytułu w uznaniu zasług Pana Profesora, związanych z rozwojem współpracy pomiędzy Université du Québec en Abitibi-Tésmiscamingue (UQAT) w Rouyn-Noranda w Kanadzie a Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

Ponad 20-letnia współpraca Pana Profesora z naszą uczelnią częściowo związana była z działalnością naukową i dydaktyczną Katedry Badań Operacyjnych. Profesor Zaraś wielokrotnie uczestniczył w konferencjach i seminariach naukowych organizowanych przez Katedrę Badań Operacyjnych. Wraz z Profesorem Tadeuszem Trzaskalikiem oraz Profesorem Maciejem Nowakiem jest autorem wielu artykułów dotyczących wielokryterialnego wspomagania decyzji w warunkach ryzyka. Profesor Kaziemierz Zaraś był również zaangażowany w uruchomienie oraz organizację Międzynarodowych Studiów Podyplomowych "Zarządzanie Projektami", prowadzonych wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Universite de Quebec.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem wystąpienia Pana Profesora podczas uroczystości wręczenia tytułu profesora honorowego.

Pełen tekst wystąpienia