Wykład Takeo Higuchi

5 listopada odbył się wykład Takeo Higuchi (Idea-Marathon Institute, Tokio, Japonia) pt. "Basic but Revolutionary Method for Creativity -Three Month Everyday Continuation will change your work and life".

Pan Takeo Higuchi jest twórcą innowacyjnego systemu wspomagania kreatywności Idea-Marathon System (IMS). Został on opracowany w roku 1984, gdy jego twórca pracował w Arabii Saudyjskiej. Od tego czasu system umożliwił około pięciu tysięcy ludzi stać się bardziej kreatywnymi.

IMS jest wykorzystywany przez firmy, organizacje publiczne oraz instytucje edukacyjne. System był wdrożony m.in. w takich firmach jak Toshiba Corp. Asahi Beer, Daikin, Pioneer, Takara-Tomy, NTT-Docomo, Fujitsu. Jest wykorzystywany również w University of Virginia oraz Texas A&M University.