Pracownik Katedry na międzynarodowej konferencji ECDA 2018 na Uniwersytecie w Paderborn

W dniach 4-6 lipca 2018 r. odbyła się kolejna edycja międzynarodowej konferencji naukowej "European Conference on Data Analysis - ECDA 2018", organizowanej przez German Classification Society (GfKl) we współpracy m.in. z Sekcją Klasyfikacji i Analizy Danych Polskiego Towarzystwa Statystycznego (SKAD). Tegoroczna edycja odbyła się na Uniwersytecie w Paderborn (Niemcy), gromadząc ponad 300 uczestników z całego świata.

W czasie trzydniowych obrad zorganizowano wiele ciekawych sesji dotyczących m.in. Data Science, Machine Learning, Deep Learnig, etc. W sesji dotyczącej analizy danych w obszarze finansów (Data Analysis in Finance) referat we współautorstwie z Panią prof. zw. dr hab. Grażyną Trzpiot wygłosił dr Dominik Krężołek. Temat wystąpienia to "Taxonomy of risk on metal market".

Więcej na temat konferencji znaleźć można tutaj.