SAS Data Science Hackathon 2021


Dnia 27 lutego 2021 r. odbędzie się otwarty otwarty turniej analityczny Data Science Hackathon 2021, organizowany na rzecz lekarzy współpracujących z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. 

W trakcie turnieju 1-3–osobowe zespoły mają opracować innowacyjne narzędzie analityczne do zautomatyzowania procesu przetwarzania tysięcy notatek lekarskich z wykorzystaniem dowolnych technik machine learning, deep learning, text analytics, które wdroży Narodowy Instytut Onkologii i dzięki temu usprawni codzienną pracę wielu lekarzy w Polsce.

Data Science Hackathon odbędzie się w formule wirtualnej. Turniej zostanie poprzedzony obowiązkowym szkoleniem przygotowawczym dla uczestników w dniu 20.02.2021. Rejestracja kończy się 19.02.2021. Dla pierwszych trzech zwycięskich drużyn przewidziane są nagrody finansowe oraz możliwość odbycia płatnych praktyk w Narodowym Instytucie Onkologii i firmie AstraZeneca.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: https://www.sas.com/pl_pl/events/2021/sas-hackathon.html

Wydarzenie na rzecz Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie organizowane jest przez międzynarodowego dostawcę rozwiązań analitycznych SAS Institute i firmę farmaceutyczną AstraZeneca, której szczepionki na Covid-19 już niebawem mają trafić do krajów Unii Europejskiej.

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu znajduje się tutaj.

Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkich studentów zainteresowanych praktycznym zastosowaniem nowoczesnych metod i narzędzi analizy danych, tym razem przy wykorzystaniu środowiska SAS.