Zawody okręgowe IV edycji Olimpiady Statystycznej na naszym Uniwersytecie

Dnia 4 grudnia 2019 r. w murach naszej Uczelni odbyły się zawody okręgowe IV edycji Olimpiady Statystycznej. Organizatorem wydarzenia jest Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

W tegorocznej edycji Olimpiady na szczeblu okręgowym uczestniczyło 85 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu. Gości i uczniów powitali Pani dyrektor Urzędu Statystycznego Aurelia Hetmańska wraz z Panią Prorektor dr hab. Barbarą Kos, prof. UE.

Pierwsze trzy miejsca równoznaczne z natychmiastową kwalifikacją do etapu centralnego zawodów, zajęli uczniowie z dwóch katowickich liceów i z liceum z Wodzisławia Śląskiego:

1. Wojciech Szmelich (I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim)
  2. Marcel Ścierski (VIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach)
  3. Marta Kładź (VIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach)

Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 25 lutego oraz 12 marca 2020 r. w Warszawie.