Nasz pracownik w komitecie naukowym międzynarodowej konferencji

Pracownik Katedry Logistyki Ekonomicznej dr hab. Artur Świerczek jako członek Komitetu Naukowego wziął udział w 19. Konferencji Asia-Pacific Decision Sciences Institute (APDSI 2014), organizowanej w dniach 18-22 lipca br. w Japonii. Nasz Uniwersytet był jedyną uczelnią z Europy reprezentowaną w Komitecie Programowym Konferencji.

Asia-Pacific DSI to azjatycka część amerykańskiej organizacji Decision Sciences Institute zrzeszającej naukowców i praktyków zajmujących się metodami ilościowymi i behawioralnymi w procesie podejmowania decyzji. Konferencja ma wieloletnią i bardzo bogatą tradycję. Od 1968 roku stanowi forum międzynarodowej wymiany poglądów i upowszechniania wiedzy poprzez organizację krajowych, międzynarodowych i regionalnych konferencji i sympozjów, jak również publikację prac badawczo-rozwojowych. W organizacji konferencji biorą udział wiodące amerykańskie i azjatyckie ośrodki naukowo-badawcze specjalizujące się w mutlidyscyplinarnej problematyce podejmowania decyzji.

Podczas 19. Konferencji Asia-Pacific Decision Sciences Institute został zaprezentowany referat pt. The Influence of Product Lifecycle on Demand Management Process in Supply Chains. Przedstawia on rezultaty projektu badawczego NCN pt. Wzorce współdziałania przedsiębiorstw w zarządzaniu popytem na produkty w łańcuchach dostaw realizowanego pod kierunkiem naukowym dr hab. Artura Świerczka we współpracy z Katedrą Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Więcej informacji znajduje się pod adresem www.apdsi2014.org/organization