Udział pracownika Katedry w Międzynarodowej Konferencji Naukowej

W dniach 20–21 października 2017 r. odbyła się w Opolu Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Karnawalizacja w przestrzeni współczesnego miasta, zorganizowana przez Katedrę Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego, Komitet Nauk Etnologicznych PAN: Komisję Folklorystyczną oraz Komisję Antropologii Miasta, Instytut Archeologii i Etnologii PAN w Krakowie, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytet Łódzki. Jednym z prelegentów była dr hab. Barbara Pabian, która wygłosiła referat pt. Karnawalizacja i sacrum. Zachowania ludyczne wśród  pielgrzymów.

Konferencji towarzyszył jubileusz 60-lecia pracy naukowej prof. dr hab. Doroty Simonides, wybitnej znawczyni kultury śląskiej, autorki wielu prac naukowych, które zyskały rozgłos w europejskich środowiskach akademickich.  W programie spotkania, które odbyło się w Sali Senatu Uniwersytetu Opolskiego, miały miejsce: laudacja, pokaz filmu przedstawiającego sylwetkę twórczą prof. D. Simonides, wystąpienia gości, koncert zespołu folklorystycznego „Silesia” z Łubnian, a także okolicznościowa wystawa poświęcona dokonaniom naukowym Jubilatki.

Szczegółowe informacje na temat Konferencji wraz z galerią zdjęć znajdują się tutaj.