Wywiad z Kierownikiem Katedry na łamach Portalu Samorządowego

Rozmowa z Prof. UE dr hab. Adamem Drobniakiem na temat sposobu rozumienia oraz zakresu Sprawiedliwej Transformacji - "Regiony same nie sprostają transformacji. Rola państwa niezbędna, ale czy kluczowa?"

"O warunkach sprawiedliwej transformacji, pochopnym myleniu jej z transformacją energetyczną, a także o demarkacji między działaniami na szczeblu kraju i regionów rozmawiamy z prof. Adamem Drobniakiem, dyrektorem Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych i kierownikiem Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a zarazem twórcą Krajowego Planu Sprawiedliwej Transformacji. O warunkach sprawiedliwej transformacji, pochopnym myleniu jej z transformacją energetyczną, a także o demarkacji między działaniami na szczeblu kraju i regionów rozmawiamy z prof. Adamem Drobniakiem, dyrektorem Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych i kierownikiem Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a zarazem twórcą Krajowego Planu Sprawiedliwej Transformacji" - m.in. o tym przeczytać można w wywiadzie na stronie Portalu Samorządowego. 

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem: 
https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/regiony-same-nie-sprostaja-transformacji-rola-panstwa-niezbedna-ale-czy-kluczowa,325200.html