Kobiety nauki z województwa śląskiego

6 marca br. z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet w Dzienniku Zachodnim ukazał się artykuł prezentujący kobiety nauki na uczelniach wyższych w województwie śląskim. Redakcja postanowiła wyróżnić "panie, które mimo młodego wieku mogą się pochwalić dokonaniami naukowymi, a oprócz tego są osobami, które nie zamykają się w pracowniach i laboratoriach, tylko dzielą się swoją wiedzą". Wśród wyróżnionych kobiet znalazły się również przedstawicielki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W artykule przedstawione zostały kobiety nauki z: Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii WSB oraz SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego. Jak podkreśla Dziennik Zachodni: "na naszym regionalnym polu, chcemy pokazać, że wśród kadry naukowej w pięciu dużych uczelniach woj. śląskiego są świetne kobiety - nie tylko parające się zawodowo nauką, osiągające w niektórych przypadkach wręcz wyżyny (tak jak dwie "belwederskie" panie profesor). Przyjęliśmy cezurę wieku (45 lat), by zaprezentować ambitne przedstawicielki młodszego pokolenia naukowców." W gronie pań z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach znalazły się: dr hab. Katarzyna Czernek-Marszałek, prof. UE dr hab. Monika Wieczorek-Kosmala, prof. UE dr hab. Katarzyna Bratnicka-Myśliwiec, prof. UE dr Joanna Kos-Łabędowicz dr Julia Włodarczyk Serdecznie gratulujemy! Treść artykułu

W gronie pań z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach znalazły si

Serdecznie gratulujemy!