Zwycięstwo Studentów MSG w międzynarodowym konkursie

Trzy zespoły Studentów drugiego roku kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze w dniach od 15 marca do 27 kwietnia uczestniczyły w międzynarodowym konkursie GBO x Perennials Spring 2021 Case Competition. Konkurs został zorganizowany przez Global Business Organisation (GBO) University of Texas at Dallas we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

Sponsorem konkursu była firma Perennials and Sutherland, LLC - lider na rynku luksusowych tkanin użytkowych, dywanów i wysokiej klasy mebli, która ufundowała trzy nagrody pieniężne dla najlepszych zespołów. Konkurs został zorganizowany przez Global Business Organisation (GBO) University of Texas at Dallas we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Koordynatorem ze strony amerykańskiej uczelni był prof. Hubert Zydorek, a ze strony Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Małgorzata Dziembała, prof. UE i dr Sylwia Talar.

Do konkursu przystąpiło 9 zespołów, w tym 3 zespoły z udziałem Studentów kierunku MSG z naszego Uniwersytetu. Konkurs obejmował dwa etapy. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 zespołów, w tym wszyscy Studenci z UE Katowice. Zadaniem końcowym było opracowanie w pełni funkcjonalnej strategii marketingowej dla grupy Perennials and Sutherland dotyczącej jej ekspansji na rynek indyjski, udokumentowanej badaniami rynku i analizami. Wyniki prac poza złożeniem raportu były prezentowane online bezpośrednio dyrektorowi operacyjnemu i kierownikowi łańcucha dostaw firmy Perennials and Sutherland.

Studenci, pracując nad realnym problem ekspansji zagranicznej firmy mogli nie tylko sprawdzić, ale też rozwinąć swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje w prowadzeniu biznesu międzynarodowego, pracy zespołowej oraz zdobyć cenne doświadczenie w tym zakresie. Dodatkową korzyścią była interakcja i współpraca ze Studentami biznesu międzynarodowego Uniwersytetu z Dallas w Teksasie. Wszyscy nasi Uczestnicy konkursu świetnie poradzili sobie z wyzwaniem.

I miejsce zajął zespół w składzie: Paweł Szastak, Julia Michalczyk, Paweł Tkocz.

II miejsce zajął polsko-amerykański zespół w składzie: Sara Dudek, Patrycja Magda, Tulasi Todigala, Keran Kamal.

Finalistą konkursu był zespół w składzie: Piotr Stawecki, Agnieszka Urbańska, Sandra Ujma.

Wszystkim naszym Studentom gratulujemy udziału w konkursie, bardzo wysokich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!