Pracownicy Katedry uczestniczyli w prestiżowej sesji warsztatowej “Sustainable consumption in e-commerce” w trakcie Szczytu Cyfrowego ONZ

W piątek, 10 grudnia w ramach odbywającego się w Katowicach Szczytu Cyfrowego ONZ (Internet Governance Forum, IGF 2021) przeprowadzona została sesja warsztatowa „Sustainable consumption in e-commerce”. Współorganizatorami tej sesji byli: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz działające przy nim Europejskie Centrum Konsumenckie. Wśród panelistów tego prestiżowego wydarzenia wystąpiła mgr Marta Grybś-Kabocik. Funkcję sprawozdawcy i jednego z głównych organizatorów pełniła dr hab. Jolanta Zrałek, prof. UE.

IGF 2021, J.Zrałek, M.Grybś-Kabocik, M.Czapliński

W dniach 6-10 grudnia 2021 r. Polska była gospodarzem Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. W katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym spotkali się przedstawiciele różnych krajów, aby podyskutować
o znaczeniu i kierunkach rozwoju Internetu w aspekcie połączenia wszystkich jego użytkowników w jedną społeczność odpowiedzialną za jego kształt i funkcjonowanie. Głównym hasłem tej międzynarodowej konferencji był Zjednoczony Internet  - Internet United.   

Spośród 203 propozycji sesji warsztatowych organizatorzy IGF 2021 w trybie konkursowym wybrali do realizacji 83 wydarzenia. W tej wyróżnionej grupie znalazła się sesja zatytułowana „Sustainable consumption in e-commerce”. W jej przygotowaniu i przebiegu aktywnie uczestniczyli pracownicy Katedry Badań Konsumpcji – dr hab. Jolanta Zrałek, prof. UE (pomysłodawczyni tematu sesji) oraz mgr Marta Grybś-Kabocik, która w trakcie dyskusji panelowej miała zaszczyt reprezentować głos środowiska akademickiego. Przygotowania wspierał także Kierownik Katedry Badań Konsumpcji, prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

W gronie pozostałych panelistów znaleźli się:

  • Nils Behrndt p.o. Zastępcy Dyrektora Generalnego, Dyrekcja Generalna ds. Sprawiedliwości
    i Konsumentów, Komisja Europejska
  • Peter Andrews Dyrektor ds. Praw Konsumentów, Innowacji i Wpływu, Consumers International
  • Agustin Reyna Dyrektor ds. Prawnych i Ekonomicznych, BEUC
  • Claire Scharwatt Specjalistka ds. Polityki Publicznej w Amazon
  • Maciej Czapliński Radca w Departamencie Analiz Rynku, UOKiK

Dyskusję moderowali Martyna Derszniak-Noirjean Dyrektor w Biurze Współpracy Międzynarodowej UOKiK oraz Karol Muż Koordynator ECK Polska. Rolę sprawozdawcy przyjęła dr hab. Jolanta Zrałek, prof. UE, a nad stroną organizacyjną czuwała Natasza Skrzek Główny Specjalista w Biurze Współpracy Międzynarodowej UOKiK.

Wśród licznie uczestniczącej w tej sesji publiczności znaleźli się studenci kierunków International Business oraz Analityka Gospodarcza. Dziękując im za obecność organizatorzy wyrażają nadzieję, że udział w tym wydarzeniu stał się dla nich ważnym źródłem życiowej inspiracji i doświadczeniem, które na długo zapisze się w ich pamięci.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z sesji „Sustainable consumption in e-commerce” https://livefoto.pap.pl/livefoto/public/album/2112103.

Na platformie You Tube dostępny jest też audiowizualny zapis dyskusji https://www.youtube.com/watch?v=XyCQ0-bDtVI. Zapraszamy do oglądania, udostępniania i komentowania. Wszyscy przecież tworzymy Internet United!!