Liga Młodych Logistyków - konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

25 marca br. odbyła się druga edycja Ligi Młodych Logistyków - konkursu wiedzy o logistyce dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 

Organizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Naukowe Koło Logistyki DIALOG wydarzenie jest nową marką wśród nielicznych podobnych inicjatyw. 

"Logistyka jest ważną składową współczesnej działalności gospodarczej, a także zasłużoną dyscypliną naukową. Pragniemy utwierdzać młodzież w przekonaniu, że warto kontynuować kształcenie w tym kierunku." - komentują organizatorzy, których koło naukowe obchodzi w tym roku 15-lecie. 

Liga Młodych Logistyków to rywalizacja zespołowa. W eliminacjach odbył się test, natomiast w finale cztery najlepsze zespoły zmierzyły się w rozwiązywaniu studium przypadku. 

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych każdego typu, a w szczególności kształcących w zawodach technik logistyk lub technik spedytor, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym. W konkursie wzięło udział 15 trzyosobowych zespołów z 10 szkół. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom - reprezentantom z Zespołu Szkół Nr 6 w Tychach: Karolinie Dowiat, Damianowi Krzyżanowskiemu oraz Rafałowi Chmielowi wraz z opiekunem, panią Magdaleną Mardaus. Zapraszamy za rok! 

Galerię zdjęć można obejrzeć na facebooku NKL Dialog, a obszerna relacja już wkrótce na stronie NKL Dialog.