Aktualności

Rozpoczęcie projektu Economics, Ecology and Infrastructure at High-Speed Railways (EEIHSR)

W dniach 18.-19.03.2019 r. Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyło się pierwsze spotkanie partnerów Międzynarodowego projektu Economics, Ecology and Infrastructure at High-Speed Railways (EEIHSR) finansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Erasmus +. Działania projektowe zostały zaplanowane na okres od 15.11.2018 r. do 15.11.2021 r. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach został zaproszony do projektu w celu dzielenia się doświadczeniem z zakresu organizacji i kształcenia na kierunkach związanych z transportem.

Partnerami projektu jest 9 ośrodków uniwersyteckich z krajów Europy oraz Azji Środkowej:

- Technische Universität Dresden (TUD), Niemcy - lider projektu;

- Federal State Budget Educational Institution for Higher Education „Emperor Alexander I St. Petersburg State Transport University” (PGUPS), Rosja;

- Ural State University of Railway Transport (URGUPS/USURT), Rosja;

- Far Eastern State Transport University (FESTU), Rosja;

- University of Economics in Katowice (UEK), Polska;

- Universidad Politecnica de Madrid Universidad Politecnica de Madrid, Madrid, Hiszpania;

- M. Auezov South Kazakhstan State University (SKSU), Kazachstan;

- Kazakh Academy of Transport and Communications named after M. Tynyshpaev (KazATC), Kazachstan;

- L.N. Gumilyov Eurasian National University (ENU), Kazachstan.

W dniach 21.-27.03.2019r. pracownicy Katedry Logistyki Społecznej - prof. dr hab. inż. Jacek Szołtysek, dr Rafał Otręba uczestniczyli w kolejnych spotkaniach partnerów w ośrodkach uniwersyteckich w Madrycie oraz Dreźnie.