Informacje i spotkania adaptacyjne dla osób przyjętych na studia [zobacz filmy]

23 września br. odbyły się spotkania adaptacyjne dla osób przyjętych na studia stacjonarne I stopnia, podczas których przedstawione zostały najważniejsze informacje dotyczące Uczelni oraz studiowania. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu poniżej przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje, które pomogą odpowiednio przygotować się do pierwszych zajęć.

Podczas spotkań podane zostały m.in. informacje dotyczące zajęć z języków obcych i wychowania fizycznego, a także odbędzie się krótkie szkolenie dotyczące zdalnego studiowania.

Studentów oficjalnie powitała Dziekan Szkoły Studiów I i II Stopnia dr hab. Justyna Matysiewicz, prof. UE, następnie głos zabrał Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji Prof. dr hab. Sławomir Smyczek, który podkreślał, że studia to nie tylko zdobywanie wiedzy i umiejętności przydatnych do wykonywania przyszłego zawodu, ale także rozwój. Prorektor zachęcił studentów do skorzystania z bogatej oferty anglojęzycznej i wyjazdów zagranicznych, praktyk i staży, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, do spełniania pasji i marzeń w kołach naukowych i organizacjach studenckich, a także do rozwijania talentów sportowych i muzycznych.

W dalszej części spotkania Dziekan dr hab. Justyna Matysiewicz, prof. UE odczytała treść ślubowania na studenta Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Następnie Prodziekan dr Krystyna Mitręga-Niestrój, przedstawiła specyfikę studiowania, najważniejsze punkty regulaminu studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, w tym prawa i obowiązki studenta, a także informacje na temat podstawowych pojęć akademickich i organizacji roku akademickiego.

Zgodnie z kolejnym punktem programu spotkań adaptacyjnych dr Jolanta Łącka-Badura, Kierownik Centrum Języków Obcych omówiła ważne informacje związane z zapisywaniem się na lektoraty podkreślając, że UE Katowice jest jedną z nielicznych uczelni, która oferuje możliwość nauki 2 języków obcych w ramach programu studiów. Zasady realizowania zajęć z wychowania fizycznego przedstawił natomiast Eugeniusz Bronder, Kierownik Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu.

Podczas spotkań adaptacyjnych wystąpiła także dr Maria Gorczyńska, prof. UE Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych, która przedstawiła instrumenty Uniwersytetu wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Pod koniec wydarzenia Przewodniczący Parlamentu Studenckiego Bogdan Matyja wyjaśnił podstawowe zagadnienia na temat praw i obowiązków studentów, a także odpowiedział o specyfice studiowania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Spotkanie oficjalnie zakończyła Dziekan Szkoły Studiów I i II Stopnia dr hab. prof. Justyna Matysiewicz życząc jednocześnie wszystkim studentom zdrowia, szczęścia i pomyślności w nowym roku akademickim, a także wiedzy, mądrości i satysfakcji z bycia studentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Po oficjalnej części spotkania odbyło się szkolenie z zakresu usług Google G Suite prowadzone przez Dyrektora Centrum Informatycznego Dariusza Rajfurę.

Najważniejsze informacje

Każdy student powinien aktywować konto w Wirtualnej Uczelni, w której:

• przygotowana została informacja o opłacie za legitymację. Prosimy o uiszczenie opłaty na podany numer rachunku bankowego podany (zakładka "Dane studenta/Finanse") w tytule przelewu wpisując "opłata za legitymację",

• widnieje informacja o grupie dziekańskiej, do której student został przypisany (zakładka "Dane Studenta/Grupy"),
  • widnieje informacja o grupach językowych, do których student został przypisany w oparciu o ankiety językowe składane w procesie rekrutacyjnym (zakładka "Dane studenta/Grupy"),

• opublikowane zostały plany zajęć,

Prosimy o aktywowanie konta w domenie edu.uekat.pl (usługa Google G Suite - szczegóły), które będzie wykorzystywane przez cały okres studiów do kontaktu z pracownikami uczelni (poczta e-mail). Konto będzie również niezbędne do zalogowania się w szeregu uczelnianych systemów informatycznych, m.in. do prowadzenia zdalnej edukacji. Zapewnia ono również właściwą ochronę danych osobowych naszych studentów.

Formalności

Studentów studiów PIERWSZEGO stopnia stacjonarnych, którzy jeszcze nie podpisali zobowiązania studenta, ślubowania oraz nie odebrali legitymacji studenckiej zapraszamy do kontaktu z opiekunem kierunku w dziekanacie w celu umówienia spotkania i dopełnienia formalności:

Zachęcamy do zapoznania się z treścią zobowiązania dla studentów oraz zarządzeniami, które Państwa dotyczą.

Podczas wizyty w dziekanacie możliwe będzie wykupienie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oferowane przez Ergo Hestia; koszt ubezpieczenia to 70 zł na rok. Warunki ubezpieczenia

Studentów studiów DRUGIEGO stopnia stacjonarnych zapraszamy w dniu 9 oraz 12 października w celu dopełnienia wszelkich formalności. Maile z zaproszeniem na określoną godzinę oraz wybrany dzień zostały wysłane na adres podany podczas rekrutacji. Studentów z dodatkowego naboru zapraszamy do kontaktu indywidualnego z opiekunem kierunku w celu umówienia spotkania oraz dopełnienia formalności.

Prosimy o przybycie na spotkanie z dowodem osobistym oraz własnym długopisem. Ze względu na normy i obostrzenia obowiązujące w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na spotkanie należy przybyć punktualnie, a zakrywanie ust i nosa maseczką lub przyłbicą jest obowiązkowe.

Zachęcamy do:

Serdecznie zachęcamy do kontaktu z dziekanatem, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i postaramy się wspólnie rozwiązać problemy :)