Warsztaty - Zielone prospekty emisyjne

Zapraszamy na warsztaty studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia z kierunku Finanse i rachunkowość/ specjalność Analityk finansowy

Warsztaty odbędą się 18 maja 2023 r. w godz. 11.40-15.10, w sali 3/15 CNTI.

Celem warsztatów będzie zaznajomienie słuchaczy z teorią i praktyką dotyczącą emisji zielonych obligacji.
W pierwszej części, po krótkim przedstawieniu możliwości kariery w zielonych finansach, omówione zostaną najważniejsze punkty związane z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych (Sustainable Finance Disclosure Regulation - SFDR) i Wytycznych dotyczących procesu
emisji zielonych obligacji Miedzynarodowego Stowarzyszenia Rynków Kapitałowych (International Capital Market Association Green Bond Principles – ICMA GBP).
W drugiej, praktycznej części, podzieleni na grupy słuchacze „wcielą się” w rolę analityków ds. zrównoważanego rozwoju i dokonają oceny prawdziwych prospektów emisyjnych zielonych obligacji pod kątem ich zgodności z międzynarodowymi standardami.
Podsumowaniem będzie prezentacja rekomendacji inwestycyjnej każdego z zespołów i porównanie jej z oceną przygotowaną przez profesjonalny zespołu ekspertów przygotowujących tzn. Second Party Opinion.
Uwaga – aby w 100% wykorzystać doświadczenie z warsztatów, potrzebna jest biegła znajomość języka angielskiego. Warsztaty prowadzone będą w języku polskim, niemniej część materiałów będzie angielskojęzyczna.

Dr Kasper Hanus
Starszy Manager ds. Zrównoważonego Rozwoju – związany z Franklin Templeton od kwietnia 2021. Do jego zadań należy opracowanie i wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju (zwłaszcza funduszy zgodnych z art. 8 bądź 9. SFDR), ocena emitentów pod kątem pozytywnego bądź negatywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo oraz komunikacja z szeroką grupą interesariuszy (między innymi z emitentami korporacyjnymi i publicznymi, regulatorami finansowymi,
ekspertami akademickimi i organizacjami pozarządowymi). Absolwent studiów doktoranckich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studia magisterskiej i licencjackie ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim, absolwent Fulbrighta na Uniwersytecie Harvarda i Uniwersytecie Hawajów, przez dołączeniem do zespołu Franklina pracownik Polskiej Akademii Nauk.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, formularz zgłoszeniowy zostanie przesłany na maile studentów ze specjalności Analityk finansowy.