Zwycięstwo studentów kierunku MSG i członków KN "International Challenge" w międzynarodowym konkursie

Z radością informujemy o kolejnym sukcesie studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Studenci kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze oraz członkowie Koła Naukowego "International Challenge" zajęli najwyższe pozycje i zdobyli cenne nagrody w międzynarodowym konkursie GBO x Perennials Spring 2023 Case Competition.

Studenci z UE w Katowicach, rywalizując ze studentami amerykańskimi z University of Texas at Dallas (UTD), a zarazem mając możliwość współpracy w międzynarodowych zespołach rozwiązywali rzeczywiste problemy biznesowe i opracowywali strategię ekspansji zagranicznej. Jurorem konkursu była amerykańska firma Perennials and Sutherland LLC.

Osiągnięcia naszych studentów:

• I miejsce zespołu w składzie: Sara Dudek, Beata Hein, Dawid Nowakowski, Patrycja Magda, Pawel Tkocz,
  • II miejsce zespołu w składzie: Wiktoria Wardenga, Agnieszka Gładysz, Michalina Kania, Wiktoria Kuśmierczyk,
  • III miejsce zespołu polsko-amerykańskiego w składzie: Oliwia Jachimowska, Wiktoria Kulig oraz z UTD: Moona Shaik, Nafissa Tabassum,
  • Finalistą konkursu był zespół w składzie: Elżbieta Pyka, Patrycja Sakowska, Alicja Wąsowicz.

Konkurs został zorganizowany przez Global Business Organisation (GBO) University of Texas at Dallas we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

Koordynatorem ze strony amerykańskiej Uczelni był prof. Hubert Zydorek, a ze strony Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Małgorzata Dziembała, prof. UE i dr Sylwia Talar. Wszystkim studentom serdecznie gratulujemy wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu biznesu międzynarodowego oraz asertywności i zdolności współpracy w międzynarodowym środowisku. Niezmiernie cieszymy się z doskonałych wyników i życzymy dalszych sukcesów.