Druga edycja szkolenia dla pracowników za nami


Druga edycja szkolenia "Praca ze studentem z zaburzeniami psychicznymi" odbyła się w dniu 31 maja 2017r. w sali 223A. Tym razem odbiorcami szkolenia byli pracownicy administracji uczelni oraz pracownicy naukowi, którzy w codziennej pracy spotykają się ze studentami, potrzebującymi wsparcia, zrozumienia i pomocy. Celem tego szkolenia jest przybliżenie pracownikom sytuacji studentów chorujących psychicznie, jak również przedstawienie ważnych zależności pomiędzy studiowaniem oraz chorowaniem i zdrowieniem. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się m.in. jak rozpoznawać potencjalną obecność problemów psychicznych u studentów, jak o chorobie rozmawiać ze studentami i jak - jako pracownicy uczelni - mogą być pomocni osobom chorującym.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Szkolenie tym razem poprowadził drugi z doświadczonych uczelnianych psychologów Pani Monika Korczak, która od blisko 5 lat pomaga Naszym studentom, doktorantom oraz pracownikom w ramach bezpłatnych dyżurów psychologicznych. 

Kolejna edycja już wkrótce! 
Serdecznie Zapraszamy wszystkich pracowników chcących pogłębić swoją wiedzę w w/w temacie do przesyłania zgłoszeń na trzecią edycję szkolenia, które odbędzie się we wrześniu lub październiku br. Zaplanowano dwa szkolenia osobne dla pracowników administracji oraz pracowników naukowych (przy małej ilości zgłoszeń szkolenie tylko jedno)
Zgłoszenia przesyłamy na adres: anita.kaminska@ue.katowice.pl