Zawieszenie działalności

Uprzejmie informujemy, że od dnia 6 czerwca regularne dyżury Studenckiej Poradni Finansowej zostają zawieszoneSpowodowane jest to letnią sesją egzaminacyjną oraz przerwą wakacyjną.

 

Wracamy już od nowego semestru. :)

Powracamy !

Po cieżkiej sesji i błogim odpoczynku w ferie powracamy
z nową energią, w nowym semestrze wraz z nowymi godzinami dyżurów.*Aby zapoznać się z godzinami otwrcia poradni należy przejść do zakładki dyżury.

Zawieszenie działalności ze względu na sesje egzaminacyjną

Uprzejmie informujemy, że w związku z zimową sesją egzaminacyjną od dzisiaj do 20 lutego następuje przerwa w funkcjonowaniu Poradni.
Studentom życzymy powodzenia na egzaminach i do zobaczenia w kolejnym semestrze! 

Zmiana godzin otwarcia SPF 10.11

Informujemy, że w związku z ustanowieniem przez JM Rektora w dniu dniu jutrzejszym 10 listopada (wtorek) godzin rektorskich, Studencka Poradnia Finansowa będzie otwarta tylko do godziny 13.30 (8:00-9:40 oraz 11:40-13:30).

Dodatkowo zawiadamiamy, iż w Święto Niepodległości (11 listopada, środa) Poradnia będzie nieczynna przez cały dzień.

W pozostałe dni zapraszamy w godzinach podanych w harmonogramie.

 

 

Zawieszenie stałych dyżurów na okres wakacji

Uprzejmie informujemy, że stałe dyżury podane w grafiku zostają zawieszone do 1 października 2015 roku. Jednocześnie informujemy, że można się w tym czasie umawiać indywidualnie drogą telefoniczną lub mailowo i umówić się na dowolny termin.

Kontakt:

880 937 852

poradnia.ue@gmail.com

Podsumowanie akcji mobilny punkt ZIP w Studenckiej Poradni Finansowej

Akcja śląskiego oddziału NFZ w Studenckiej Poradni Finansowej cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas dwóch dnia trwania mobilnego punktu ZIP w naszych progach pojawiło się około 150 osób.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejne akcje w Studenckiej Poradni Finansowej!

14-15 kwietnia Mobilny punkt ZIP w Studenckiej Poradni Finansowej

W dniach 14-15 kwietnia, w godzinach 10:00 – 14:00 w Studenckiej Poradni Finansowej zorganizowane zostanie specjalne stanowisko Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, na którym będzie można założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

Aby założyć konto wystarczy w wyżej wymienionym terminie pojawić się osobiście w Studenckiej Poradni Finansowej z ważnym dowodem osobistym lub paszportem.

Zintegrowany Informator Pacjenta zawiera informacje m.in. o przepisanych lekach, udzielonych poradach i kwotach, które zostały przekazane na sfinansowanie naszego leczenia. Dzięki temu systemowi można śledzić online wyżej wymienione informacje. W systemie są dostępne informacje od 2008 r.

System dostarcza pacjentowi informacji o świadczeniach udzielonych mu od 2008 r., w tym

między innymi:

• gdzie i kiedy się leczył i ile zapłacił za to NFZ,

• gdzie i kiedy wykupił refundowaną receptę i ile zapłacił za to NFZ,

• gdzie złożył deklarację do lekarza POZ, pielęgniarki lub położnej,

• czy jest ubezpieczony,

• w kolejce do których specjalistów i uzdrowisk czeka,

• informacji dotyczących realizacji wniosków ortopedycznych.


Dodatkowo, poprzez portal pacjent ma dostęp do istotnych dla niego treści dotyczących np. programów profilaktycznych, leczenia za granicą, informacji gdzie można otrzymać pomoc medyczną w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Dane udostępniane w Informatorze są tzw. Danymi wrażliwymi i zgodnie zasadami ochrony danych osobowych oraz wytycznymi GIODO,  podlegają szczególnej ochronie. Dlatego wymagana jest osobisty odbiór loginu i hasła ZIP.

Rodzice zgłaszający swoje dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego mają możliwość uzyskania danych dostępowych do ZIP dla dzieci w wieku od 0 do 18 lat. Dane dostępowe do ZIP dla dziecka zostaną wydane tylko tej osobie, która zgłosiła dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego,a fakt ten jest potwierdzony w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych (CWU). Tą osobą jest najczęściej matka dziecka lub jego ojciec (jednak w zależności od sytuacji, dziecko może być zgłoszone do ubezpieczenia także przez babcię, dziadka, współmałżonka rodzica dziecka lub opiekuna prawnego w ramach rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka). Młodzież w wieku 16-18 lat może otrzymać dane dostępowe do ZIP za okazaniem paszportu lub dowodu osobistego. 

Przerwa w pracy Studenckiej Poradni Finansowej

Uprzejmie informujemy, że w związku z przerwą świąteczną Studencka Poradnia Finansowa będzie nieczynna w dniach 02-08.04.2015r.

Za utrudnienia przepraszamy, jednocześnie życzymy Wesołych Świąt:)

Podsumowanie Akcji Szybki PIT 2015

W dniu wczorajszym w godzinach 9:00 - 14:00 w progach Studenckiej Poradni Finansowej pracownicy I oraz II Urzędu Skarbowego służyli swoją pomocą przy rozliczeniu podatku za 2014 rok. Łącznie odwiedziło nas podczas tej akcji ok. 20 osób.

Już niedługo zapraszamy na kolejne nasze wydarzenia:)

Rozlicz podatek w Studenckiej Poradni Finansowej

 

 

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Katowicach uprzejmie informuje, iż w ramach Akcji Szybki PIT w dniu 31 marca 2015 r. w godzinach 09.00 – 14.00 na terenie Studenckiej Poradni Finansowej mieszczącej się w holu głównym budynku D Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pracownicy Pierwszego i Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach na specjalnie przygotowanym stanowisku pomogą pracownikom Uczelni oraz studentom złożyć zeznanie drogą elektroniczną.

Do złożenia zeznania podatkowego drogą elektroniczną należy przygotować następujące dane:

•   PESEL,

•  NIP (dot. podatników prowadzących działalność gospodarczą lub będących zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług albo płatnikiem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika),

•  informację otrzymaną od płatnika (formularze PIT-11, PIT-8C, PIT40A/11A) lub wypełniony formularz zeznania.
Osoby, które posiadają więcej niż jedną informację od pracodawcy prosimy o zsumowanie kwot znajdujących się w poszczególnych rubrykach (tj. przychodów, kosztów, zaliczek pobranych na podatek, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne), 

•  kwoty przysługujących ulg i odliczeń

•  kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2013 r.

•  dowód osobisty

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wiedzy i pomocy pracowników naszych urzędów przy wypełnianiu i wysyłaniu zeznań podatkowych za 2014r. przez Internet.