Warsztaty: Woda i Ścieki w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym

Warsztaty pt. Europejski Zielony Ład: Woda i Ścieki w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału Warsztatach pt. Europejski Zielony Ład:
Woda i Ścieki w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym.
Warsztaty organizowane są w języku polskimdnia 21 maja 2021 r. (10.00 - 12.30)
w ramach międzynarodowego projektu MonGOS przez Pracownię Surowców Biogenicznych IGSMiE PAN.

Link do rejestracji: mon-gos.eu/workshops/ - udział jest
bezpłatny

Organizatorzy warsztatów zapewnią dla uczestników potwierdzenie udziału
w warsztatach w ramach projektu międzynarodowego.

Warsztaty zostaną poświęcone omówieniu możliwych działań mających na
celu wykorzystanie w pełni potencjału sektora wodno-ściekowego
i przyspieszenie jego transformacji zgodnie z modelem gospodarki o obiegu
zamkniętym a także w kontekście wyzwań wynikających z wdrażania
Europejskiego Zielonego Ładu.

W tym celu zaplanowano udział przedstawicieli najistotniejszych
interesariuszy reprezentujących sektor administracji publicznej, uczelni
oraz instytucji badawczych, przedsiębiorstw oraz organizacji
pozarządowych.

Wstępny program warsztatów wstępny program warsztatów:

Research Seminar Days 5th Ed.

Guest Speaker:

Katalin Vargáné Kiss, Ph.D.

Széchenyi István University in Győr, Hungary

11-12.05.2021 "A Practical Guide to Academic Writing for Non-Native Speakers of English"

[registration required]

Dr Katalin Vargáné Kiss will present the main rules of writing a good scientific article in English, taking into account linguistic issues. Writing high-quality scientific papers takes time, but it is time well invested. Many scientific papers fail to properly present research work to the audience. The emphasis is put on the authors not on the readers – the motivation for the research is unclear, often unnecessary details are included or the authors try to impress the readers rather than inform them. Effective scientific papers, in contrast, are interesting and useful to many readers, including newcomers to the field. The workshop will help you write better scientific articles in English: select and organize your content, draft your paper, and revise your writing.

Lokalizacja: online

wtorek, 11.05.2021 r. 10:00 - 12:00
środa,   12.05.2021 r. 16:00 - 18:00

10.05.2021   "A Practical Guide to Business Writing for Students"

[open event meet.google.com/mgz-ggvm-whx]

Dr Katalin Vargáné Kiss will present the main rules of writing business documents in English. The participants will get the knowledge how to write a professional business document in English and how to avoid common mistakes.

Lokalizacja: online

poniedziałek, 10.05.2021 r. 18:00 - 19:00

Organizacja: Katedra Finansów Przedsiębiorstw i Ubezpieczeń Gospodarczych, Katedra Inwestycji

Organising Committee:

dr Rafał Buła

dr hab. Monika Foltyn-Zarychta, prof. UE

Center for American Studies zaprasza do udziału w całkowicie darmowej szkole letniej online
pt. Summer School in the Foundations of Democracy: American Law, Politics & Economy 2021

Aby wziąć udział w szkole letniej, nie musisz posiadać żadnej wcześniejszej wiedzy specjalistycznej.
Udział w Summer School in American Law, Politics & Economy 2021
pozwoli Ci na poszerzenie wiedzy z zakresu dziedzin takich jak
prawo, polityka, ekonomia, socjologia... i wiele więcej!

Weźmiesz udział w zajęciach prowadzonych przez ekspertów z USA i Europy,
zyskasz praktyczne umiejętności oraz podniesiesz swoje kompetencje językowe.

Szkoła letnia odbędzie się zdalnie na platformie MS Teams w dniach 11-25 lipca 2021. Zapisy trwają tylko do 1 MAJA

Więcej informacji o zapisach i cały program: https://fb.me/e/UOR9WUQO