AI Spring 2025: Sztuczna inteligencja w naukach ekonomicznych
Zapraszamy Państwa na organizowaną w SGH konferencję "AI Spring 2025: Sztuczna inteligencja w naukach ekonomicznych".
Jej celem jest komunikowanie wyników przeprowadzonych badań oraz wymiana poglądów dotyczących metod badania sztucznej inteligencji w naukach ekonomicznych.
Konferencja odbędzie się zdalnie w środę 7 maja 2025 roku.
Referaty można zgłaszać do 6 kwietnia 2025 roku.
https://www.sgh.waw.pl/wydarzenia/ai-spring-sztuczna-inteligencja-w-naukach-ekonomicznych-2025
Jednocześnie zachęcamy Państwa do subskrypcji profilu AI Labu (Międzykolegialnego Centrum Sztucznej Inteligencji i Platform Cyfrowych)
w serwisie LinkedIn. Na profilu tym komunikujemy aktualne wydarzenia oraz publikowane przez nas opracowania. https://www.linkedin.com/company/ailabsgh/
Zachęcamy również do zapoznania się z nagraniem debaty "Jak badać sztuczną inteligencję w naukach ekonomicznych?",
która odbyła się podczas zeszłorocznej edycji konferencji.
https://www.youtube.com/watch?v=GZEMkn7qf0A
„Nauka i pasja kluczem do sukcesu”
Serdecznie zapraszamy studentów i młodych naukowców do udziału w XVI Ogólnopolskiej Konferencji „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”, która odbędzie się 21-22 maja 2025r. w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania
z siedzibą w Rzeszowie.
Zakres tematyczny konferencji:
Innowacje w ekonomii i zarządzaniu
Komunikacja społeczna i media
- Innowacje technologiczne i IT
- Nauki medyczne i zdrowie
- Zrównoważony rozwój
Organizatorem konferencji jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.
Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej https://naukaipasja.com.pl/ oraz na profilu facebook.
Referaty, które uzyskają pozytywną recenzję, mogą zostać opublikowane w czasopismach wydawanych przez WSIiZ,
znajdujących się w wykazie Ministra Nauki: Studia Humana (40 pkt.) i Soci@lCommunication (20 pkt.) oraz Financial Internet Quarterly (40 pkt.).
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 maja 2025r. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie https://naukaipasja.com.pl/
Koszt uczestnictwa: 120 zł. Termin wniesienia opłaty konferencyjnej: 12 maja 2025 r.
Miejsce konferencji:
Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ
Kielnarowa 386A
36-020 Tyczyn, Polska
Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki w ramach Programu „Doskonała nauka II”
Serdecznie zapraszamy.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego
XVI Ogólnopolskiej Konferencji „Nauka i pasja kluczem do sukcesu"
II Opolska Konferencja Ekonomiczna Młodych Naukowców pt. „Gospodarka 5.0 – człowiek, technologia, zrównoważony rozwój
Serdecznie zapraszamy na II Opolską Konferencję Ekonomiczną Młodych Naukowców pt. „Gospodarka 5.0 – człowiek, technologia, zrównoważony rozwój”, która odbędzie się w dniu 14.03.2025 w budynku Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego [Ozimska 46a, 45-058 Opole] w sali 23.
To wyjątkowe wydarzenie skierowane jest do pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów różnych kierunków, którzy interesują się wyzwaniami i rozwojem współczesnej gospodarki. Konferencja będzie niepowtarzalną okazją do wymiany wiedzy, nawiązania nowych kontaktów naukowych oraz rozwijania wspólnych pomysłów badawczych w duchu zrównoważonego rozwoju i technologii przyszłości. Dla najlepszych referatów przewidziana jest możliwość publikacji artykułu w monografii naukowej, Studenckich Zeszytach Naukowych Wydziału Ekonomicznego UO, lub czasopiśmie „Studia Miejskie” co może stanowić cenny element dorobku naukowego.
Podczas konferencji omówione zostaną zagadnienia dotyczące Gospodarki 5.0 – nowego modelu gospodarki zorientowanego na zrównoważony rozwój, harmonijną współpracę człowieka z technologią oraz odpowiedzialne i etyczne wykorzystanie zasobów. Zależy nam na interdyscyplinarnym podejściu do tematu, dlatego zapraszamy studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych z różnych dziedzin.
Podczas konferencji swoje wyniki badań zaprezentować można również w formie posteru.
Aby wziąć udział w konferencji (sesja panelowa lub posterowa), prosimy o rejestrację do dnia 14.02.2024. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do jak najszybszego zgłoszenia.
è https://forms.gle/sGBPdSbCMkV6qpwY9
Prosimy o śledzenie stron internetowych, gdzie znajdą Państwo szczegółowy informacje na temat wydarzenia:
https://www.facebook.com/kneuo
https://www.facebook.com/skn.aurum
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na adres e-mail: mlodzinaukowcy.uo@gmail.com
bądź bezpośrednio do:
dr Zbigniew Witczak è zbigniew.witczak@uni.opole.pl
mgr Paulina Musiał è paulina.musial@uni.opole.pl
Zaproszenie do publikacji w czasopiśmie „Studia i Analizy Instytutu Finansów”
„Studia i Analizy Instytutu Finansów” to ogólnopolski półrocznik naukowy wydawany przez Wydawnictwo Instytutu Finansów przy Ministerstwie Finansów. Jest interdyscyplinarnym czasopismem naukowym poświęconym aktualnym zagadnieniom społeczno-gospodarczym. Publikuje recenzowane artykuły naukowe wnoszące istotny wkład w rozwój i upowszechnianie nauki w dziedzinie nauk społecznych, a w szczególności: ekonomii i finansów, nauk o polityce i administracji, nauk socjologicznych, nauk o zarządzaniu i jakości oraz nauk prawnych.
Jako cel stawia sobie rozpowszechnianie wartościowej wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań naukowych doktorantów.
Czasopismo ma formę wydawnictwa elektronicznego działającego na zasadzie open access/pełny wolny dostęp, wydawane jest również w formie drukowanej.
Więcej informacji na stronie internetowej.
Zapraszamy do publikowania w czasopiśmie ,,Studia i Analizy Instytutu Finansów"
Czasopismo naukowe ,,Studia i Analizy Instytutu Finansów" skierowało do Dziekana Szkoły Doktorskiej dra hab. Artura Walasika, prof. UE zaproszenie do współpracy autorskiej doktorantów.
,,Studia i Analizy Instytutu Finansów" to nowy ogólnopolski półrocznik naukowy wydawany przez Wydawnictwo Instytutu Finansów. Jest interdyscyplinarnym czasopismem naukowym poświęconym w szczególności aktualnym zagadnieniom społeczno-gospodarczym, jako cel stawia sobie teksty recenzowane rozpowszechnianie wysokiej jakości wiedzy. Czasopismo publikuje i szczególną uwagę pragnie poświęcić wyróżnieniu tekstów doktorantów, wspierając rozwój będzie drukowanej dostępne Czasopismo wersji zainteresowań naukowych. oraz elektronicznej. Naszym celem jest rozwój czasopisma i spełnienie kryteriów, które umożliwią wpis na listę MEIN. Pierwszy numer czasopisma wstępnie planowany jest na sierpień 2023 r.
Wydawnictwo Instytutu Finansów publikuje raporty i opracowania naukowe z zakresu szeroko rozumianych finansów i jest integralną częścią Instytutu Finansów, który powstał w 2021 r. jako jednostka podlegająca bezpośrednio pod Ministerstwo Finansów. Celem Instytutu jest prowadzenie działalności edukacyjnej i wydawniczej, jak również przeprowadzanie analiz i badań, a także utrzymywanie dialogu ze środowiskiem akademickim w celu wymiany wiedzy, prowadzenie badań naukowych, uczestnictwo w dyskusji akademickiej oraz promocja tematyki finansów.
Więcej informacji na stronie www.infin.gov.pl/czasopismo
Studia Politologica - zaproszenie do składania tekstów
Czasopismo Annales Universitatis Academiae „Studia Politologica” zaprasza do składania tekstów do numerów: 30 (2023) i 31 (2023).
Postanowiono, aby tematem przewodnim obu numerów uczynić kwestie roli, znaczenia, przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Ukrainy zarówno w geopolitycznym, międzynarodowym wymiarze, jak i subregionalnym – środkowoeuropejskim.
Szczegółowe informacje w zakresie proponowanej tematyki wraz z terminami znajdą Państwo w załączniku.
„Studia Politologica” to zeszyty naukowe, w ramach których publikowane są oryginalne artykuły naukowe, recenzje, komunikaty z badań i sprawozdania, reprezentujące nauki o polityce i administracji, nauki o bezpieczeństwie oraz nauki o komunikacji społecznej i mediach.
Publikacja artykułów w „Annales Universitatis Academiae „Studia Politologica” jest bezpłatna. Autor otrzymuje 40 pkt.
Pierwszy numer czasopisma Academic Review of Business and Economics
Przypominamy o możliwości publikowania artykułów naukowych w czasopiśmie "Academic Review of Business and Economics" (ARBE) wydawanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.
ARBE jest recenzowanym czasopismem naukowym. Tematyka ARBE obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii i finansów, nauk o zarządzaniu i jakości, biznesu, a także rezultaty studiów interdyscyplinarnych podejmujących kwestie ekonomiczne.
Czasopismo nie pobiera żadnych opłat za publikację i stosuje politykę otwartego dostępu (Open Access), co zapewnia szeroką dostępność publikowanych artykułów. W ARBE publikowane są artykuły w języku polskim oraz angielskim. Czasopismo jest półrocznikiem, a nabór artykułów ma charakter ciągły. Do czasopisma przyjmowane są artykuły oryginalne, wcześniej niepublikowane.
Więcej informacji na stronie czasopisma: www.arbe.ue.katowice.pl
"Academic Review of Business and Economics"
Mamy przyjemność poinformować o nowej możliwości publikowania artykułów naukowych przygotowanych przez studentów, doktorantów i młodych naukowców w czasopiśmie "Academic Review of Business and Economics" (ARBE) wydawanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. W czasopiśmie mogą być również publikowane artykuły powstałe podczas programu tutoringu akademickiego.
ARBE jest recenzowanym czasopismem naukowym. Tematyka ARBE obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii i finansów, nauk o zarządzaniu i jakości, biznesu, a także rezultaty studiów interdyscyplinarnych podejmujących kwestie ekonomiczne.
Czasopismo nie pobiera żadnych opłat za publikację i stosuje politykę otwartego dostępu (Open Access), co zapewnia szeroką dostępność publikowanych artykułów. W ARBE publikowane są artykuły w języku polskim oraz angielskim. Czasopismo jest półrocznikiem, a nabór artykułów ma charakter ciągły. Do czasopisma przyjmowane są artykuły oryginalne, wcześniej niepublikowane.
Więcej informacji na stronie czasopisma: http://www.arbe.ue.katowice.pl
Serdecznie zapraszamy do publikacji!
Dołącz do nas