Zgłoszenia do konferencji naukowej "International Women’s Day Conference in Economics, Finance and Management"

Katedra Ekonomii oraz Katedra Finansów Przedsiębiorstw i Ubezpieczeń Gospodarczych zapraszają do udziału w kolejnej edycji międzynarodowej konferencji naukowej pt. "International Women’s Day Conference in Economics, Finance and Management", która odbędzie się w dn. 8-9 marca 2022 r.
Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2022 r.

Szczegóły na stronie: www.ue.katowice.pl/conference-iwd Szczegóły na stronie: www.ue.katowice.pl/conference-iwd   

Pierwszy numer czasopisma Academic Review of Business and Economics

Przypominamy o możliwości publikowania artykułów naukowych w czasopiśmie "Academic Review of Business and Economics" (ARBE) wydawanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

ARBE jest recenzowanym czasopismem naukowym. Tematyka ARBE obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii i finansów, nauk o zarządzaniu i jakości, biznesu, a także rezultaty studiów interdyscyplinarnych podejmujących kwestie ekonomiczne.

Czasopismo nie pobiera żadnych opłat za publikację i stosuje politykę otwartego dostępu (Open Access), co zapewnia szeroką dostępność publikowanych artykułów. W ARBE publikowane są artykuły w języku polskim oraz angielskim. Czasopismo jest półrocznikiem, a nabór artykułów ma charakter ciągły. Do czasopisma przyjmowane są artykuły oryginalne, wcześniej niepublikowane.

Więcej informacji na stronie czasopisma: www.arbe.ue.katowice.pl

Popularyzacja nauki Krajowa Reprezentacja Doktorantów

Koleżanki i koledzy,

jako Krajowa Reprezentacja Doktorantów dostrzegamy potrzebę popularyzowania nauki, promowania osiągnięć polskich naukowców oraz informowania Was, doktorantów o najistotniejszych wydarzeniach z dziedziny nauki. W tym celu podjęliśmy kroki, które zapewnią szerszy rozgłos wyżej wymienionych działań.

W najbliższym czasie ruszy zakładka popularyzatorska na stronie internetowej Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

W zakładce zamieszczony będzie kalendarz uzupełniony najciekawszymi wydarzeniami odbywającymi się w polskich placówkach naukowych. Dodatkowo zamieszczać będziemy tam wpisy popularnonaukowe, które już możecie obserwować na stronie Krajowej Reprezentacji Doktorantów na Facebooku (www.facebook.com/KRDedupl). Trzecim elementem popularyzatorskim będzie możliwość zamieszczania swoich artykułów popularnonaukowych, abstraktów swoich prac badawczych, informowaniu o realizowanych projektach oraz dzieleniu się nauką z innymi doktorantkami i doktorantami.

Już teraz zachęcamy Was do czynnego współtworzenia zakładki oraz promowania siebie i swoich osiągnięć za pośrednictwem strony Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Jeśli jesteście zainteresowani publikowaniem treści popularnonaukowych lub posiadacie w swoim dorobku autorskie artykuły popularnonaukowe, to zapraszamy do wypełnienia formularza dostępnego pod linkiem: forms.gle/uQmR7QiVtR5CJzhW9

W ten sposób będziemy mogli zapewnić szerszy rozgłos Wam i Waszym artykułom.

Cały Wasz wkład naukowy wniesiony w rozbudowę zakładki (w tym publikowane treści) zostanie doceniony certyfikatami wystawianymi przez Krajową Reprezentację Doktorantów - taki dokument będzie przydatny m.in. podczas sprawozdania na ocenie śródokresowej lub ubiegania się o stypendium. Najciekawsze przesłane tematy będą dodatkowo wyróżnione nagrodami od KRD.

O efekcie naszych prac poinformujemy Was mailowo, ale już teraz zachęcamy do śledzenia profilu Krajowej Reprezentacji Doktorantów na Facebooku.

Otwórzmy się na naukę i dzielmy się nią innymi!

ONLINE Doctoral Winter School, 14-18 February 2022

DOCTORAL WINTER SCHOOL

14 - 18 February 2022
Online courses for doctoral students, post-docs, academics and professionals


------------------------------------------------------------
Applied Time Series Analysis and Forecasting with stata and R (ECTS: 4) (shortprogrammes.ef.uni-lj.si/uploads/efsummer/public/_custom/2022_Ljubljana_Winter_School/2022_DWS_Applied_Time_Series.pdf)
Verbic Miroslav, University of Ljubljana, School of Economics and Business
------------------------------------------------------------
Introduction to Data Science with Python (ECTS: 4) (shortprogrammes.ef.uni-lj.si/uploads/efsummer/public/_custom/2022_Ljubljana_Winter_School/2022_DWS_Introduction_to_Data_Science_with_Python.pdfc3b3/files/a2f7f3a3-1ad6-472c-a2fe-c8d37e4ecde3/2021_DWS_Introduction_to_Data_Science_with_Python.pdf)
Guid Matej & Mozina Martin, University of Ljubljana, Faculty of Computer and Information Science
------------------------------------------------------------
Quantitative Research with R Studio (ECTS: 4) (shortprogrammes.ef.uni-lj.si/uploads/efsummer/public/_custom/2022_Ljubljana_Winter_School/2022_DWS_Quantitative_Research_with_R_Studio.pdf)
Pahor Marko, University of Ljubljana, School of Economics and Business
______________________________________________________________
Economic Psychology (ECTS: 4) (shortprogrammes.ef.uni-lj.si/uploads/efsummer/public/_custom/2022_Ljubljana_Winter_School/2022_DWS_Economic_Psychology.pdf)
Otto E Phillip, European University Viadrina, Germany
------------------------------------------------------------
Programme information and application >> (summerprogrammes.ef.uni-lj.si/programmes/doctoral_winter_school/about)  

Konferencja Naukowa z cyklu Problemy gospodarki światowej

W imieniu Instytutu Badań Gospodarczych, Towarzystwa Naukowego w Toruniu, Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, Forum Myśli Instytucjonalnej oraz Towarzystwa Naukowego w Toruniu  zapraszamy do udziału          w 10. Konferencji Naukowej z cyklu Problemy gospodarki światowej.

Termin:
20 maja 2022 roku
Miejsce:
Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej (ul. Traugutta 79, 80-233 Gdańsk) 

Organizatorzy przewidują utrwalenie wyników konferencji w czasopiśmie naukowym Catallaxy lub w czasopiśmie naukowym REME (Research on Enterprise in Modern Economy — theory and practice). Zapraszam do zapoznania się ze stronami czasopisma oraz publikacjami będącymi owocami konferencji z poprzednich lat.  
Strona czasopisma Catallaxy

Strona czasopisma REME

Publikacje

Rejestracji można dokonać za pośrednictwem formularza do 29 kwietnia 2022 roku

Strona internetowa konferencji. 


XI Krajowa i III Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Jakość przyszłości - przyszłość jakości" w dniach 9 - 10 czerwca 2022r.

atedra Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie serdecznie zaprasza na:

XI Krajową i III Międzynarodową Konferencję Naukową pod tytułem "Jakość przyszłości - przyszłość jakości" Jubileusz pracy naukowo - dydaktycznej Pana Prof. dr hab. Tadeusza Sikory Jubileusz 50- lecia Katedry Zarządzania Jakością.

Konferencja odbędzie się  w dniach 9 - 10 czerwca 2022r. w Krakowie i zostanie przeprowadzona w formie hybrydowej (stacjonarnej i zdalnej).

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji, której celem jest dokonanie przeglądu stanu wiedzy                           i doświadczeń praktycznych na temat jakości przyszłości i przyszłości jakości.

Motywem przewodnim obrad będą doświadczenia i nowe koncepcje związane z wdrażaniem, funkcjonowaniem                           i doskonaleniem systemów zarządzania, a także inne zagadnienia związane z jakością w jej interdyscyplinarnym ujęciu.

Szczegóły organizacyjne w załączonym komunikacie oraz na stronie www konferencji qffq.syskonf.pl

21st Management International Conference

We cordially invite you to participate in the 21st Management International Conference (MIC 2022)
to be held in Ljubljana, Slovenia, 9–11 June 2022.

The conference covers different subject areas: management, economics, finance, trade, tourism, energy and climate, digitalisation and the workplace, international institutions and development.    

Important Dates

- ABSTRACT SUBMISSION: 15 March 2022
- Notification of acceptance: 31 March 2022
- Registration and Payment Deadline: 15 April (Early bird), 10 May (Late registration)
- Conference: 9–11 June 2022
- Full Paper submission for Journals' Special Issues: 15 July 2022
- Full Paper submission for Conference Proceedings: 15 September 2022

 

Submission and Registration

 The paper submission process is organized in two steps:
1. Abstract submission before the conference starts.
2. Full Paper submission after the conference.

In order to register and submit your extended abstract click here.

 

Publication Possibilities

Abstracts will be published in the MIC 2022 Book of Abstracts, ready for the conference.

Authors, who submit their abstracts and participate at the conference, are invited to submit full papers either to the MIC 2022 Conference Proceedings, published after the conference, or to the supporting journals (more information here).

 

Contact

E-mail: mic@fm-kp.si

Website: www.mic.fm-kp.si

 

    

"Academic Review of Business and Economics"

Mamy przyjemność poinformować o nowej możliwości publikowania artykułów naukowych przygotowanych przez studentów, doktorantów i młodych naukowców w czasopiśmie "Academic Review of Business and Economics" (ARBE) wydawanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. W czasopiśmie mogą być również publikowane artykuły powstałe podczas programu tutoringu akademickiego.


ARBE jest recenzowanym czasopismem naukowym. Tematyka ARBE obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii i finansów, nauk o zarządzaniu i jakości, biznesu, a także rezultaty studiów interdyscyplinarnych podejmujących kwestie ekonomiczne.

Czasopismo nie pobiera żadnych opłat za publikację i stosuje politykę otwartego dostępu (Open Access), co zapewnia szeroką dostępność publikowanych artykułów. W ARBE publikowane są artykuły w języku polskim oraz angielskim. Czasopismo jest półrocznikiem, a nabór artykułów ma charakter ciągły. Do czasopisma przyjmowane są artykuły oryginalne, wcześniej niepublikowane.

Więcej informacji na stronie czasopisma: http://www.arbe.ue.katowice.pl 

Serdecznie zapraszamy do publikacji!

Ekonomia Międzynarodowa - Call for papers