Procedura oceny oryginalności i przygotowywania prac dyplomowych

Zarządzenie_Nr_43-19

Zarządzenie Nr 43/19 - załącznik Nr 1

Zarządzenie Nr 43/19 - załącznik Nr 2

Zarządzenie Nr 43/19 - załącznik Nr 3

1. Procedura sprawdzania oryginalności pisemnych prac dyplomowych obejmuje wszystkie prace dyplomowe przygotowane przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod kierunkiem promotora przedkładane do obrony.

2. Sprawdzenie prac polega na zidentyfikowaniu nieuprawnionych zapożyczeń poprzez wskazanie ewentualnych podobieństw w pracy poddawanej sprawdzeniu do tekstów znajdujących się w systemowej bazie danych i w Internecie.

3. W celu przeprowadzenia oceny samodzielności przygotowania pracy student zobowiązany jest do przekazania Promotorowi:

a) wydruku komputerowego (poziomy wydruk dwustronny formatu A4, na jednej stronie wydruku dwie strony pracy)

b) wersji elektronicznej (płyta CD/DVD/pendrive)

c) oświadczenia o samodzielności przygotowania pracy i zgodności zawartości płyty z plikiem poddanym ocenie w JSA oraz wydrukiem komputerowym

Promotor jest zobowiązany w ciągu 7 dni od dnia otrzymania pracy do sprawdzenia jej oryginalności za pomocą systemu JSA.

4. Promotor rejestruje badanie pracy w systemie JSA, wprowadza elektroniczną wersję pracy dyplomowej do systemu JSA oraz uruchamia jednokrotne badanie treści pracy. Fakt wielokrotnego przeprowadzenia badania wymaga wyjaśnienia ze strony promotora w treści „Protokołu ponownej kontroli oryginalności pracy”.

5. Promotor  po wykonaniu analizy samodzielności przygotowania pracy, akceptując ją w JSA, wnioskuje o dopuszczenie pracy do egzaminu dyplomowego lub w przypadku podwyższenia wskaźnika procentowego rozmiaru podobieństwa (PRP) podejmuje czynności wyjaśniające.

6. W przypadku dopuszczenia pracy do egzaminu dyplomowego, promotor przekazuje do dziekanatu pracę dyplomową wraz z płytą CD/DVD/pendrive, podpisany ogólny raport prawdopodobieństwa oraz recenzję. Promotor w uzasadnionych przypadkach może upoważnić studenta do złożenia kompletu dokumentacji w dziekanacie.

Druk recenzji - ocena pracy dyplomowej (prosimy drukować dwustronnie)