SKN Matrioszka w Sankt-Petersburgu

We wrześniu br. SKN Matrioszka - członkowie Koła i wyjątkowo, gościnnie, słuchacze UETW w Katowicach wzięli udział w wyjeździe na letnie kursy języka rosyjskiego, które odbywały się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Sankt-Petersburgu.

Rosyjska Uczelnia zapewniła bogaty program dydaktyczno-kulturalny i wspaniałe warunki mieszkaniowe (wszyscy byli zakwaterowani w pokojach 1-osobowych w historycznym centrum miasta). Uczestnicy 10-dniowych kursów, oprócz ciekawych zajęć językowych, mieli również zorganizowane wycieczki do Ermitażu (Эрмитаж), Soboru Św. Izaaka (Исаакиевский собор), do letnich carskich rezydencji - Peterhof (Петергоф) i Carskoe Selo (Царское Село). Znakomita lokalizacja sprzyjała długim spacerom po mieście i poznawaniu innych ciekawych osobliwości Wenecji Północy i okolicy. Na zakończenie kursów każdy uczestnik otrzymał stosowny certyfikat. W wyjeździe brało udział 17 osób.

Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu ze strony polskiej jest opiekun Koła mgr Bożena Kopoczyńska.

SKN Matrioszka zaprasza wszystkich chętnych do współpracy w nowym roku akademickim!