Wydarzenia specjalne dla studetów zagranicznych

Silesia Days

Silesia Days to coroczna konferencja organizowana dla studentów zagranicznych przebywających w różnych miastach w całej Polsce. Celem projektu jest zachęcenie obcokrajowców, którzy studiują na śląskich uczelniach w ramach programów wymiany do pozostania w Polsce na dłużej, podjęcia pełnych studiów i zaplanowania kariery w Katowicach. Projekt kreuje wśród obcokrajowców wizerunek Śląska jako najbardziej atrakcyjnego w tej części Europy regionu, w którym warto żyć, pracować, inwestować, a także spędzać wolny czas.

Silesia Days jest doskonałą okazją do zapoznania się z możliwościami  województwa śląskiego oraz do spotkania byłych studentów wymian międzynarodowych, którzy odnieśli sukces i swoją przyszłość związali ze Śląskiem.

Więcej na: www.ue.katowice.pl/silesiadays

Spotkania świąteczne

Co roku w grudniu na Uczelni odbywają się spotkania świąteczne dla studentów zagranicznych, w trakcie których poznają poznają polską kulturę i tradycję zwyczajów świątecznych, integrują się. W spotkaniu biorą także udział studenci wolontariusze programów opieki nad studentami zagranicznymi.

Podczas spotkania studenci dzielą się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami na temat pobytu w Katowicach oraz studiów na naszej Uczelni. Mają także okazję spróbować tradycyjnych polskich świątecznych potraw m.in. barszczu z uszkami oraz pierogów z kapustą i grzybami.