Podsumowanie współpracy ze szkołami w semestrze letnim

W minionym semestrze pracownicy naszej Uczelni wzięli udział w kilku wydarzeniach oraz przygotowali i przeprowadzili warsztaty dla uczniów w ramach realizacji umów patronackich oraz współpracy naszego Uniwersytetu ze szkołami średnimi z Żor, Rybnika i Wodzisławia. Każde spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.


25 maja br. Zespół Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera z Żor obchodził jubileusz 40-lecia szkoły. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia jubileuszowa. Podczas uroczystości odczytany został list gratulacyjny Władz naszego Uniwersytetu, podpisany przez Prorektora ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomira Smyczka. W akademii udział wzięli przedstawiciele naszego Uniwersytetu: dr hab. Józef Biolik, prof. UE oraz dr Piotr Hanus.

Z kolei 11 czerwca br. w Zespole Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Żorach warsztaty pt. "Funkcjonowanie, eksploatacja i zasady doboru środków transportu bliskiego w magazynach" przeprowadził dr Piotr Hanus. Tematyka warsztatu miała za zadanie zilustrowanie współczesnych trendów i pokazanie rozwiązań stosowanych w sferze magazynowania oraz tendencji w tym zakresie.

W Rybniku, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w ramach IV Dnia z Ekonomią (16 kwietnia br.), interaktywny wykład "Ekonomia, logistyka, innowacje w przedsiębiorstwach” przeprowadził dr Piotr Hanus. W wykładzie udział wzięła młodzież klas różnych specjalności.

Poza wymienionymi wydarzeniami w Żorach i w Rybniku odbyło się kilka innych spotkań i warsztatów. Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej.

Chcieliśmy podziękować szkołom za zaproszenia, współpracę i miłą atmosferę podczas wszystkich spotkań. Życzymy udanych wakacji!