Prezentacja dla maturzystów w Żorach

W ramach współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego z Zespołem Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach (szkoła pod patronatem naszego Uniwersytetu) w styczniu odbyły się warsztaty dla około 170 tegorocznych maturzystów.

Prezentacja dla maturzystów w Żorach

Po powitaniu gości przez mgr Janinę Satławę, Dyrektora szkoły, oficjalnego otwarcia spotkania dokonała mgr Joanna Krupa oraz mgr Małgorzata Herman. Spotkanie podzielone było na dwie części. W pierwszej zaprezentowana została nasza Uczelnia oraz możliwości podjęcia studiów na poszczególnych Wydziałach i kierunkach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W części drugiej zostały zaprezentowane wykłady interaktywne dla młodzieży z tematyki finansów, ekonomii i logistyki, a także związane z funkcjonowaniem współczesnej gospodarki, społeczeństwa i szeroko pojętych eko wyzwań XXI wieku.

W spotkaniu z ramienia Uniwersytetu uczestniczyli:

• dr inż. Tomasz Zieliński, Dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji
  • dr Renata Pęciak z Wydziału Ekonomii
  • dr Piotr Hanus z Wydziału Zarządzania.

Nie było to jedyne wydarzenie w ramach współpracy ze szkołą. W grudniu ubiegłego roku w Katowicach mieliśmy okazję gościć klasy o specjalności hotelarskiej i turystycznej. Uczniowie zwiedzili katowicki kampus Uniwersytetu oraz uczestniczyli w warsztatach związanych z możliwościami zastosowania logistyki w turystyce i hotelarstwie, mieli okazję poznać walory turystyczne naszego regionu oraz trendy w światowej gospodarce i ich związek z rozwojem turystyki. Warsztaty dla uczniów przeprowadzili dr hab. Katarzyna Czernek-Marszałek oraz dr Piotr Hanus, który sprawował również opiekę merytoryczną nad wizytą.

Wszystkim osobom zaangażowanym związaną z organizacją tych wydarzeń serdecznie dziękujemy za pomoc!