Trwa rekrutacja do programu stypendiów pomostowych

Około 600 stypendiów pomostowych na pierwszy rok studiów czeka na ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne. Stypendia pomostowe w wysokości 500 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Aplikacja on-line otwarta jest od 1 lipca do 14 sierpnia 2019 roku.

"Stypendia Pomostowe" to rozbudowany program stypendialny dla studentów na pierwszy rok i dalsze lata studiów. O stypendia mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści ze wsi i małych miejscowości, osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin (dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 1688 zł brutto), którzy rozpoczną I rok studiów dziennych w uczelniach publicznych. Poza tym osoby aplikujące o stypendium muszą spełniać jeden z czterech warunków:

• pochodzić z rodziny byłego pracownika PGR,
  • być finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej,
  • pochodzić z rodziny wielodzietnej,
  • być wychowankami rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka,
  • mieć rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w programie.

Rekrutacja do programu przebiega on-line na www.stypendia-pomostowe.pl.

Aplikacja do składania wniosków aktywna jest od 1 lipca do 14 sierpnia 2019 r., do godziny 16:00.

Stypendium pomostowe na I rok studiów wynosi 5000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł. Po pierwszym roku stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży.

W roku akademickim 2019/2020 około 600 studentów otrzyma stypendia na I rok studiów.